На този ден преди 19 години Алваро Рекоба става автор

...

Преди точно 19 години Рекоба вкарва този фантастичен гол

На този ден преди 19 години Алваро Рекоба става създател на един от именитите голове в Серия “А”. Това се случва при разгромната победа на Интер с 6:0 против Лече в мач от Серия “А” през сезон 1999/00 на “Джузепе Меаца” в Милано.

Рекоба, който сменя Роналдо в 59-ата минута, осъществя последното попадение в дуела. В 65-ата минута уругваецът майсторски се освобождава от бранител на Лече и невъзмутимо преодолява вратаря на гостите. Преди него по един гол за “нерадзурите” в паметната среща означават поредно Григорис Георгатос (2), Хавиер Санети (12), Владимир Югович (38), Иван Саморано (45) и Роналдо (50-дузпа).

Рекоба носи фланелката на Интер сред 1997 и 2008 година (през 1999 играе за малко чартърен във Венеция, а през сезон 2007/08 е преотстъпен на Торино - б.р.). В кариерата си " Китаеца " има 216 мача и 64 гола в италианската Серия " А ".