На театър на 8 март е чудесна идея за отпразнуване

...
На театър на 8 март е чудесна идея за отпразнуване
Коментари Харесай

За 8-ми март: “Шаферки завинаги

На спектакъл на 8 март е чудесна концепция за отпразнуване на Международния ден на дамата. Затова и всички театри са поставили в репертоара си едни от най-хубавите заглавия. А на сцените на спектакъл “Българска войска ”, Сатиричния спектакъл “Алеко Константинов ” и Народния тетър “Иван Вазов ” ще бъдат изиграни напълно “женски ” представления.

Шест актриси стават “Шаферки вечно ” в Сатиричния спектакъл. Албена Михова, Албена Павлова, Анита Ангелова, Ирина Първанова, Маргарита Хлебарова и Силвия Лулчева са приятелки, които от дребни са се заклели да открият същинската обич и да бъдат шаферки една на друга.

На абитуриентския си бал, без гаджета, само че с бутилка уиски, те си дават обещание една на друга, без значение какво ще се случва в живота им. Трийсет години по-късно не престават да съблюдават тази клетва. Премиерата е довечера. Владимир Люцканов е режисьор, а Марина Янева е сценограф на спектакъла.

Цяла седмица, отдадена на дамите, е подготвил спектакъл “Българска войска ”.

“За вашите майки, обичани, дъщери, сестри, приятелки, подарете спектакъл! ” е лозунгът на Армията, като показва 8 спектакъла от 5 до 9 март. Тази вечер се играе премиерната режисура “Пет дами в идентични рокли ”.

Точно за Деня на дамата на Голяма сцена ще излязат и всички актриси от трупата на театъра в “Представление и половина ”.

Спектакълът демонстрира прекарванията и размислите на четиринадесет актриси - Анастасия Ингилизова, Антоанета Добрева – Нети, Гергана Данданова, Гергана Плетньова, Евелин Костова, Елена Райнова, Ели Колева, Лара Златарева, Луизабел Николова, Меглена Караламбова, Мимоза Базова, Пламена Гетова, Радосвета Василева, Стефка Янорова. Автор и режисьор е Стоян Радев.

Малко след празника на сцената на Народния спектакъл ще се изиграе още едно “женско ” зрелище - “О, ти, която и да си ” от Мирела Иванова. Спектакълът е поетичен колаж, който с уважителност се пробва да отговори на въпросите: Кои са обичаните, тайнствени дами, вдъхновявали Иван Вазов? Кои са дамите зад неговата величествена външност? Участват Ненчо Костов, Радина Боршош, Биляна Петринска, Параскева Джукелова и Ева Тепавичарова.
Източник: lupa.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР