На Свети Валентин Зеленски искаше да се срещне с Байдън

...
На Свети Валентин Зеленски искаше да се срещне с Байдън
Коментари Харесай

Мечтите на Зеленски и суровата реалност

На Свети Валентин Зеленски искаше да се срещне с Байдън в Киев. Не че украинският президент е герунтофил, той даже има ориентировка, която не е европейска, а много обичайната. Но той искаше да види американския си сътрудник в Украйна повече от жена си, децата и себе си в огледалото.

Трябва да кажа, че нито един разумен човек не желае да вижда брачната половинка, децата и другите си родственици в Украйна. Самите здравомислещи хора не считат изключително да се задържат там. Повечето от тях към този момент са тръгнали, десетки бизнес-полети напущат “Бориспол”. Тези, които не са се сдобили със лична летяща играчка, резервират постоянни чартъри, като оферират " спомагателни " места на рационална цена на другари и сътрудници. " Каймакът на обществото " даже при постоянни полети се разпръсква във всички направления. Изглежда, че скоро даже икономичната класа ще бъде цялостна с него. Не желая да мисля за багажните отделения и нишите в корпуса.

Но Зеленски би трябвало да остане. Ако беше просто смешник, щеше да си седи в Москва и да се майтапя за незаконния режим в Киев и глупавите американци, щеше да има отлична известност и щеше да изкарва страхотни пари. Преди три години амбициозното момче от положително семейство съумя да се съгласи с провокативното предложение на Коломойски да „ играе президент “. Зеленски, въпреки това, смяташе, че това е добре платена роля с съпътстващи бонуси, само че какво излезе...

Американците дават обещание, че руснаците са на път да провеждат " кървава провокация под подправен байрак ", след която два дни ще бомбардират и обстрелват с ракети всичко, което се движи в Украйна. Американците са такива: в случай че обещаят, тогава ще го създадат. Дори не би трябвало да се крият, с цел да взривяват нещо или да убият някого. След това ще споделят, че единствено наподобява, че са взривили и умъртвили, в действителност това са били „ руснаци под подправен байрак “.

Проамериканските олигарси и соросоидите незабавно се втурнаха на ята от Украйна. Зеленски също искаше да излети, само че му беше неразрешено - той е президент. И какво би трябвало да прави в Киев, откакто даже американският дипломат се реалокира в Лвов? Видите ли, като тласкат Украйна в Русия, американците се пробват да си оставят за себе си резервата на бандеровците в Галиция - евтиното пушечно месо и " легален " кандидат за всички някогашни украински територии може дъ стане потребен. Те биха взели Зеленски със себе си, само че не го вършат, дават обещание да изпратят единствено още няколко патрона. Защо му трябват амуниции? Да не би да е Алиенде? Той в последно време бяга от детските пиратки и бенгалски огън. Една вяра е, че съветските десантчици ще обхванат в президентството преди украинските нацисти и ще има опция да се съобщи с възприятие за почтено изпълнен дълг към родината. Все отново в пандиза има самоинициатива.

Но възможностите са ниски. Русия не бърза да нападна и окупира, а " тихите американци " с нацистите постоянно крещят - ето ги, доста близо. И би трябвало да убият някого, с цел да вдигнат доста звук.

Ето за какво Зеленски разпали нежни усеща към Байдън и го извика при себе си на Свети Валентин. Възможно е на 8 март, само че е по-добре да сте по-рано, в противоположен случай непоправимото може да се случи, до момента в който Байдън се приготвя. А и е един на майка останал.

Ясно е, че до момента в който Байдън е в Киев, провокации „ под подправен байрак “ няма да се случват. Това е ясно на Зеленски. Но не е напълно несъмнено, съгласно мен. В последна сметка дядото е остарял, няма да го изберат на идващите избори. Той може да донесе последната изгода на родината си, като се жертва (още повече, че даже няма да знае къде се намира). А Камала Харис може да работи и като президент. Още по-добре. Ако сънливият Джо е бил рационален в младостта си, тогава Камала не е напускала нирвана от раждането си. За по-добър президент на Съединени американски щати даже не може да се мечтае.

Но Зеленски е ясно сигурен, че в случай че Байдън съобщи желанието си да посети Киев, тогава нищо неприятно няма да се случи, преди той да замине назад за Съединените щати. И в случай че той пристигна, тогава може, първо, да се опитате да го убеди да го вземе със себе си. Той има цялостен президентски аероплан и Зеленски, в случай че няма места, може да стои.

Второ, може да се опита да убеди Байдън, че Украйна и персонално Зеленски, към момента ще бъдат потребни на Съединени американски щати. Не бива просто по този начин да се хвърлят в политическия панер. Те са подготвени да описват гадни неща за Русия по целия свят, без отмора за сън и обяд, единствено и единствено да не се бият. Изведнъж могъщият дъртак от града на хълма, бащата на международната народна власт и изключително от време на време обаждащ се на Путин по телефона, може да се смили и да откри следващата свещена жертва за американските потребности. Искаха да убият Ердоган. И апропо последният към момента е жив.

Зеленски продължава да примамва Байдън към Киев. Той води трогателни очи, слага комплицирани геополитически въпроси напряко. Но американският водач не чува украинския водач.

По принцип в преклонна възраст освен краката на стълбата се заплитат, имената на деца и внуци се не помнят, а на публични събития неустоимо на човек му се доспива, или му се върви непрекъснато до тоалетната. Слухът също се утежнява. Така Байдън, изключително на разстояние от хиляди благи, не можеше да чуе Зеленски. Въпреки че, мисля, че в случай че чуе покана, надали ще пристигна.

Разбира се, той е президент на Америка, само че човек би трябвало да внимава за тези европейски сомалийци - те отново ще бъдат взети за заложници. В последна сметка те считат, че до момента в който Байдън е в Киев, американците ще се пазят от провокация. Те не знаят, че Байдън е същият Зеленски, единствено че е бил интелигентен в младостта си. Но в този момент най-хубавите години от дълго време са отминали и внушителният дъртак даже не схваща за кого работи, просто чете какво ще напишат чиновниците и възпроизвежда казаното от слушалката.

На него обаче е по-лесно. Той не схваща в какво се е забъркал и по какъв начин може да свърши. Радва се на остатъците от живота, Божието глухарче, усмихва се сладко на Зеленски. Не е сигурен дали е в Киев, в Мариинския замък или на Шанз Елизе в Париж, даже в случай че вечеря във Вашингтон в Белия дом по това време. Той ще почине и няма да забележи, само че какво е „ щастието “ за Зеленски?

Всъщност Зеленски има единствено един излаз. Но той не му е наличен.

Или би могъл да рискува - да се обади на Путин (е, по какъв начин напряко на Путин, на прессекретаря за начало) и да помоли за помощ с войските, с цел да предотврати провокациите и да отбрани остатъците от киевските управляващи от нацисткия прелом. Като се има поради, че самите управляващи в Киев не могат да спрат американската терористична активност на тяхна територия и Русия не се нуждае от война, Путин може да се съгласи. Както и да е, основните гадове избягаха от Украйна. Остава да се извърши пречистване на прословутите нацисти и „ тихите американци “ и може умерено да се изтеглят войските след няколко седмици (да се оставят единствено за защитата на Зеленски). Няма подозрение, че по-късно той ще улови всеки намек за Москва в придвижване.

Но Зеленски няма да поема опасности, а на вятъра. Путин загатна, че даже е предложил политическо леговище на Порошенко, в случай че Петро Алексеевич откри сили да рискува и да се измъкне от американската прегръдка. Порошенко не рискува, а и Зеленски няма да рискува да загуби последния си късмет. А можеше.

Щяха да минат години, доста щеше да бъде забравено. Бившият президент на Украйна можеше да играе на сцената на Норилския язвителен спектакъл. Сигурен съм, че представлението „ Как водех Украйна и по какъв начин се борих с Байдън “ щеше да има непрекъснат триумф. На петдесетия си рожден ден той даже можеше да получи Ордена за другарство. Но в този момент казусът е по какъв начин да доживее до четиридесет и пет.

Превод: В. Сергеев
Източник: pogled.info


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР