На стадион Христо Ботев в град Ихтиман в мач от

...

Козлите от Банско победиха в Ихтиман с 2:1

На стадион Христо Ботев в град Ихтиман в мач от 21 кръг за шампионата на ЮЗ трета лига, група А, се срещнаха тимовете на локалния Ботев и Банско от едноименния град. Тази среща беше поверена на известния с точните си отсъждания на терена основен съдия Димитър Буров, тъй като се очакваше дуела да бъде доста оспорван. Само при победа гостите от Банско съхраняваха очакванията си за класиране измежду челните  пет в първата фаза на шампионата.Мачът стартира с остри офанзиви пред двете порти, като пропуски за домакините направиха Борислав Балджийски и Богомил Христов, а са гостите Денис Ангелов и Георги Фикийн. Ударите на последните двама бяха избавени с опитност от вратаря на Ботев Филип Димитров. Вратарят на гостите Атанас Тъпигьозов също бе на мястото си и бе в основата да не се стигне до отбелязване на гол. Така при нулево тъждество футболистите на двата тима се насочиха на отмора.Втората част на мача стартира с лек превес на гостуващия отбор. В 59-та минута след центриране отляво в наказателното поле на домакините Денис Ангелов се оказа най-съобразителен и с крайник изненада вратаря на домакините за 0:1. Осем минути по-късно след чудесно центриране от корнер на Марио Димитров опитния Боби Хазуров се оказа най-съобразителен   и с глава простреля вратаря Филип Димитров за 0:2. Футболистите на Ботев Ихтиман потеглиха на взлом да трансформират резултата, само че това им донесе триумф единствено един път, като при контраофанзива се възползваха от групова неточност на гостите и понижиха на 1:2. От този миг нататък тимът на Банско затвори играта си откъм гърба и разчиташе най-вече на контраатаки при опция. До края на срещата опитите на футболистите за отбелязване на нов гол бяха парирани в точния момент от гостуващия отбор, които бяха доста деликатни и обезличиха дейностите на домакините да стрелят от близко против вратата на Атанас Тъпигьозов. В този мач играещият старши треньор на Банско  Боби Галчев даде късмет на Боби Ейков, Петър Пенчов,  Никола Халачев и Димитър Стоев да вземат присъединяване в дуела.„ Доволни съм доста от старанието и желанието на футболистите, на които гласувахме доверие в този мач. Знаехме, че в Ихтиман се играе доста мъчно, тъй като отборът разполага с доста положителни и опитни футболисти, със стаж в професионалния футбол. Редно е да се означи отличното съдийство на Димитър Буров, който за нас е един от най-големите, имайки поради точността и спазването на Правилника на терена без да се преценява кои и къде играят. Вече мислим за мача против Сливнишки воин, който ще изиграем в Банско ”, споделиха от треньорския щаб на ФК Банско Тийм.
На стадион Септември в град Разлог се игра мачът от 21 кръг за шампионата на ЮЗ трета лига, груба б, сред тимовете на локалния Пирин и Рилски състезател Самоковм а Вихрен победи Гранит Владая с 4:1.  Срещата беше от извънредно значимо значение най-много за гостуващия отбор, които единствено при триумф запазваха възможностите си за класиране измежду първите пет в края на първата фаза на шампионата. Това, обаче, освен че не се случи, само че домакините излязоха доста мобилизирани, водени от капитана си Красимир Шапкаров, и изиграха най-хубави с и мач откогато ментор на отбора е играещия старши треньор Дiмитър Мавродиев.Срещата стартира с напън на домакините и още в 5-та минута откриха резултата в своя изгода. Голът бе дело на капитана Красимир Шапкаров, който подсети за положителните си времена като футболист в Беласица Петрич, където беше любим на почитателите. Тогава Александър Александров – Аци насочи кълбото, което Шапкаров овладя и с десния крайник означи рядко хубав, изпращайки топката в сглобката отдясно на Симеон Симеонов за 1:0. Три минути по-късно след осъществяване на корнер  Аци със страховит шут разтресе напречната греда зад Симеон Симеонов. В 15-та минута отново Аци след независима акция преодоля двама от отбраната на гостите и от придвижване насочи топката непосредствено в противниковата врата, само че Симеон Симеонов бе на мястото си. В 41-ва минута при поредна офанзива на домакините топтата бе ориентирана към Аци, който от границата на наказателното поле с топовен шут простреля вратаря на гостите Симеон Симеонов за 2:0.Втората част на срещата бе продължение на първата. Натискът на футболистите на домакините бе цялостен. В 54-та минута Аци изведе присъединилия се в помощ на нападението ляв бранител Александър Бакалов, който се озова очи в очи против вратаря на гостите Симеон Симеонов и го преодоля за 3:0. В 68-ма минута Денис Бучев от тима на гостите след тяхна офанзива по десния фланг центрира отдясно в наказателното поле на Пирин и екс национала Ради Василев с глава направи беззащитен вратаря Мирослав Бурдин за 3:1. В продължение на 7-8 минути футболистите на Рилски спртист поеха самодейността, само че това не им донесе нищо. В 80-та минута Аци с следващ топовен изстрел от 20-тина метра уцели дясната странична греда зад вратаря на гостите. Четири минути по-късно Аци бе изведен чудесно от Николай Димиров и от мястото на дузпата опъна мрежата на Симеон Симеонов за 4:1.След последния съдийски сигнал на Иво Андреев, който управлява срещата на равнище, почитателите на Пирин Разлог напуснаха стадиона в въодушевление,като загатваха името на играещия старши треньор Димитър Мавродиев  за добре свършената работа досега.„ Откакто съм аз на поста старши треньор това е най-хубавия мач, който изиграха нашите футболисти. Радвам се, че това, което упражняваме по време на тренировки, се сбъдва полека- лека. Това се видя най-добре в този дуел.  Надявам се да продължим с положителните игри и тимът на Пирин стане подобен, какъвто аз искам. Следващият ни мач ще бъде против тима на Гранит  като посетители ”, показа Димитър Мавродиев-играещ старши треньор на Пирин Разлог. На градския стадион в Сандански се игра мачът от 21 кръг за шампионата на ЮЗ трета лига, група Б, сред локалния Вихрен и Гранит Владая.  Както е известно, тимът на домакините съобщи публично, че има сложена цел, а тя е влизане във втора професионална лига от идващото състезание. За да стане това действителност, несъмнено, първо би трябвало да се озоват измежду петте отбора в челната петица в крайното класиране на първата фаза от шампионата на група Б и и дружно с останалите пет от група А ще водят борба за продобиване на място, даващо право за влизане вyв втора професионална лига.Победният ход на тима на Вихрен продължи и в този мач. С голове на Рафаил Пърликов в 25-та, Удоджи в 32-ра, Флавио Карвальо в 73-та и Димитър Пехливанов в 86-та минути гладиаторите победиха тима на Гранит Владая с тези  четири попадения във вратата на Теодор Трендафилов.Наставникът на Вихрен Ивайло Василев показа,  футболистите, на които е дал своя вот доверие и са спечелили този мач с лекост, и в случай че не са били пропуските на Флавио Карвальо, Удоджи, Александър Якимов и Томи Костадинов е могло успеха да бъде доста по – безапелационна. Последният – Томи Костадинов  - в 90-та минута не е съумял да осъществя отсъдена дузпа, дадена от основния арбитър Кристина Георгиева.В този мач бе даден късмет и на футболистите от аварийна пейка Даниел Пехливанов, Лазар Еринин, Кристиян Христов, Петър Добринков и Раиф Мурадов.„ Тежка седмица следва за мъжкия тим на ФК Вихрен.  В сряда ще играем мач за купата на АФЛ против Надежда Доброславци, а в събота ще гостуваме на мощния тим на Оборище Панагюрище, което ще бъде финален кръг от първата фаза на шампионата ”, показа Ивайло Василев-старши треньор на мъжкия тим на ФК Вихрен.

Източник: novsport.com