На срещата на върха в Париж, посветена на подкрепата за

...
На срещата на върха в Париж, посветена на подкрепата за
Коментари Харесай

Зеленски: Русия готви нови настъпления в три направления

На срещата на върха в Париж, отдадена на поддръжката за Украйна, президентът Володимир Зеленски предизвести, че съгласно данни на украинското разузнаване Русия приготвя нови настъпления по три посоки — Сумска, Харковска и Запорожка област , цитира думите му Би Би Си.

" Те протакат договарянията и се пробват да въвлекат Съединени американски щати в безкрайни и безсмислени полемики към подправени " условия ", с цел да завоюват време и по-късно да се опитат да завземат още повече територии ", съобщи Зеленски пред водачите на така наречен " коалиция на искащите ".

Украинският президент прикани европейските страни да разработят явен и съгласуван проект за разполагане на партньорски сили в Украйна : " Нуждаем се от обединен, съответен проект, с който всички да се съгласим и който да стартираме да прилагаме, въз основа на към този момент разискваните и налични разновидности. "

Преди срещата украинският президент Володимир Зеленски също съобщи, че изискванията на Русия за преустановяване на огъня в Черно море са " нереалистични " и че Русия се пробва да протака договарянията, с цел да заграби повече земя.

Той също по този начин акцентира, че премахването на глобите против Русия сега би било " злополука за дипломацията ".

Говорителят на съветското външно министерство Мария Захарова по-рано съобщи, че , която занапред следва да бъде контрактувана, а не продължение на по-ранно съглашение.
 Макрон: Европа би трябвало да бъде подготвена да работи сама, в случай че Съединени американски щати не поддържат нейните начинания за Украйна
Макрон: Европа би трябвало да бъде подготвена да работи сама, в случай че Съединени американски щати не поддържат нейните начинания за Украйна

Надяваме се на най-хубавото, само че се готвим за най-лошото, акцентира Макрон
Източник: news.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР