На среща, състояла се днес с представители на нощни заведения,

...
На среща, състояла се днес с представители на нощни заведения,
Коментари Харесай

Хиляди в цялата страна се включиха в протеста срещу насилието и в подкрепа на 18-годишното момиче

На среща, състояла се през днешния ден с представители на нощни заведения, кметът на Стара Загора Живко Тодоров изиска лица с престъпни прояви да не бъдат употребявани като охранители. Тодоров уточни, че, ако настояването му не бъде задоволено, Община Стара Загора ще бъде принудена да отнеме разрешенията за удължено работно време от съответните заведения.



Припомняме, че нападението над младата жена е станало в края на юни, само че казусът закупи необятен публичен отзив преди дни. Срещу обвиненият са повдигнати две обвинявания - за нанасяне на междинна телесна щета и за закана за ликвидиране. По делото се събират още доказателства, предстоят и още медицински експертизи. Това е третото нарушение на Г.Г. от сходен темперамент.

Снимка: БТА

Сигнал за нападението е получен към 23:30 часа на 26 юни. На 27 юни обвиняeмият е бил арестуван за период от 24 часа и тогава е бил в изискванията на към този момент наложено наказване " пробация " от януари т.г. за сходно закононарушение.

В съботния ден беше открито, че на 24-25 юни, преди момичето да бъде обезобразено, то е получило текстови известия от обвинения посредством интернет приложение. " Едва на 29 юли към полицията се е обърнал някогашният другар на потърпевшата. В неговия роман се обяснява, че тя е споделяла с него по време на връзката си с обвиненото лице, че по отношение на нея са отправени закани и е упражнявано принуждение. Това ни послужи за мотив да бъде призована самата потърпевша и, защото е минало време и след отшумяване на това посттравматично положение, в което е била след насилието, тя също удостоверява за отправените закани ", сподели тази заран пред публицисти районният прокурор Таня Димитрова. На 24 юни посоченият за причинител Г. Г. е изпратил известие със наличие: " Направо те умъртвявам ", а на 25 юни - " Ще ти закача главата ". На идващия ден влиза в дома на жертвата с маска и макетен нож, нанася ѝ юмручни удари в главата.

Снимка: БТА

Мирни шествия в поддръжка на потърпевшата има и в още десетки градове в България.

Снимка: БТА

Източник: dir.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР