На собствения си Сан Сиро“ Милан загуби с 1:3 от

...

Милан се строполи в собствения си храм, Борусия Дортмунд е на осминафинал

На личния си „ Сан Сиро “ Милан загуби с 1:3 от Борусия Дортмунд, с което сведе възможностите си за осминафинал в Шампионска лига до безспорен най-малко.

От друга страна, „ жълто-черните “ сигурно ще играят на елиминациите в най-комерсиалния евротурнир, събирайки 10 точки. Втори в тази група F е ПСЖ със 7, а Нюкасъл и Милан са с по 5 пункта.

Оливие Жиру изпусна дузпа в шестата минута, а четири по-късно такава осъществя Марко Ройс. Към края на първата част Саму Чуквуезе изравни за „ росонерите “, давайки им сериозен тонус в последвалите минути към почивката.

След съвсем един астрономически час игра Борусия поведе с гол на Джейми Байно-Гитенс, а 10 минути по-късно Карим Адейеми постави точка на разногласието.

В последния кръг немският отбор приема френския отличник ПСЖ, а италианският исполин гостува на Нюкасъл.

Срещата стартира доста интензивно. След единствено шест минути игра Милан имаше отличен късмет да поведе, получавайки дузпа. Чуквуезе стреля в ръката на защитник в жълто и основният арбитър уточни бялата точка за зипълнение на дузпа. С осъществяването се нагърби Оливие Жиру, чийто удар бе избавен от Грегоар Кобел.

Само няколко минути по-късно Милан към този момент съжаляваше още повече за пропуща си. Давиде Калабрия препъна Гитенс в наказателното поле и още до десетата минута на мача бе отсъдена втора дузпа, само че в интерес на германците. Зад топката застана Марко Ройс, който не остави късмет на Майк Менян - 0:1.