На сайта на Агенцията за социално подпомагане е публикуван формулярът,

...
На сайта на Агенцията за социално подпомагане е публикуван формулярът,
Коментари Харесай

Важен срок за украинските бежанци у нас

На уеб страницата на Агенцията за обществено подкрепяне е оповестен формулярът, който украинските жители с краткотрайна протекция у нас би трябвало да подадат до края на този месец. Този документ е обвързван с желанието им бъдат включени в по този начин наречената " рискова група ", за която настаняването в държавни бази и хотели за сметка на страната ще продължи да е за периода на закрилата, съобщи БНР.

Правителството одобри на последното си съвещание новата стратегия за филантропично подкрепяне на украинските жители с краткотрайна протекция в България. Така настаняването в хотели и бази е еднократно за интервал от 60 дни след влизането в действие на документа. 

След края на юни хората с краткотрайна протекция у нас, дадена след 24 февруари 2022 година могат да останат там,  където са настанени,  само че единствено при изискване, че заплащат за своя сметка и по откритите цени в обекта.

За хората от рисковите групи настаняването ще продължи за сметка на страната, само че за задачата е належащо те да подадат заявление до Дирекцията за обществено подкрепяне по местоположение на обекта до края на този месец. В 14-дневен период ще се направи преценка дали заявката е основателно.

За рискови са избрани украинските децата от 0 до 12 години, съпроводени от един родител, децата от 12 до 16 години, които не учат не по причина на родителя, бременните дами, хората с трайни увреждания и психологични болести, които имат удостоверяващ документ от способен български орган, хората, които се грижат за тежкоболен, хората над 65 години и тези, които са пенсионери според законодателството на Украйна.

Нови са и сумите, които страната заплаща на базите за настаняване. За тези с 9 % Данък добавена стойност - дневно са 17 лв. и 91 стотинки и 19 лв. 72 стотинки за базите със ставка на Данък добавена стойност от 20 %.

Източник: petel.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР