Петя Буюклиева откровено: Бог ми изпрати изпитание, преживях нещо изключително и различно
На прага на един от най-светлите християнски празници се срещаме с Жената глас Петя Буюклиева. А това, което споделя огромната певица в изявление за Шоу блиц, е освен искрено, само че и доста съкровено. И сигурно ще накара мнозина да се замислят съществено за живота си и най-много за настройките, с които посрещат дните си. Петя Буюклиева е откровена за чудесата по Великден, тестванията поради ковид пандемията и най-много за умеенето и силата да можем да се оправяме, когато сме дружно, с тях.
- Петя, на прага на Великден сме, който тази година евентуално е по-различен заради пандемията, която промени живота на всички хора по света с един размах. Какво би желала да им пожелаеш за празника?
- Великден е един неповторим ден. Това е светлината на възкресението. Христос възкръсва от мъртвите, с цел да може да ни избави, да опрости греховете ни и по тази причина този ден е толкоз специфичен. Но Великден не може да бъде друг, тъй като е един от най-светлите и чисти Христови празници.
-Права си, че тази година на този ден доста повече хората би трябвало да се замислят за какво ни пристигна това наказване, наречено ковид, който взе толкоз жертви. Защо се проляха толкоз сълзи и толкоз фамилии осиротяха? Толкова доста другари си отидоха без време...
Този Великден е дори още по-велик поради това, че накара и тези, които не имаха вяра в равновесието в живота, да повярват. Да видят, че животът е нещо доста скъпо, което би трябвало доста да пазим, тъй като можем да изгубим единствено за момент.
Искам да си честитим това Възкресение Христово с доста любов и топлота. А запалените свещи във великденската нощ да стоплят сърцата на всички хора. Пламъкът на любовта и светлината да извърши живота ни със смисъл. На този ден стават чудеса и доста бих желала да пожелая Великден да влезе във всички домове, и да ги извърши с благословия.
- Говориш за този специфичен миг на персонално осъзнаване, който прави този Великден по-различен и по-велик от другите. Но теб самата какво те накара да осъзнаеш пандемията?
- Ще бъда откровена с теб, както съм била постоянно. Преживях нещо извънредно и друго, което ме накара да активизирам всичките си сили и да преодолея и самата себе си. През ноември татко ми получи исхемичен инсулт и след дните, прекарани в болничното заведение, аз го взех у дома, с цел да получи най-хубавото възобновяване измежду обичаните си хора. Оказа се, че на фаза ковид той е получил исхемичен инсулт, което ние разбрахме след това, тъй като седмица по-късно той болести мен и брачна половинка ми с подлия вирус.
Имах проблеми с дишането, задъхвах се, до момента в който му носех медикаментите и на процедура се получи по този начин, че изкарах на крайник заболяването. Но не съумях да падна духом нито за миг. Организирах цялата си сила, макар че и на мен ми беше зле, взимах два антибиотика.
Дадох и последната си обич и мощ. Нямах опция да си разреша време за отмора и за обикновено възобновяване, каквито бяха рекомендациите на лекарите, които ми бяха споделили: " спи си, почивай си, пий си медикаментите ".
Осъзнах, че Бог ми изпрати още едно тестване, през което минах – и в този момент съм доста щастлива, тъй като съумях да изправя татко си на крайници. Живот и здраве, през май ще честваме неговата 87-ма годишнина.
Това беше един интервал, в който аз си потвърдих, че колкото и да ми е неприятно, колкото и да не се усещам добре, мога да провеждам силите си и да дам максимума за своя татко, както и за най-скъпите си хора.
В този сложен миг усетих, че Бог ни дава сили да се оправим, да дадем всичката си сила и да продължим напред. Сега съм горда, тъй като съумях да възстановя татко си. Съпругът ми Тони също се болести с ковид, само че, за благополучие, най-малко той го изкара по-леко. При мен беше по-тежко. Важното е, че се спасихме, Господ беше с нас.
- Винаги ми е правело усещане, че през каквото и да минаваш в живота си, колкото и ужасно да е, в никакъв случай не изневеряваш на оптимизма си, и на вярата…
- Така е, за мен вярата е над всичко и Бог постоянно ми е доказвал, че мога да се оправям. Дори и болна, се грижех за татко си. Продължих да се занимавам и с организацията на идното си турне.
Кандидатствах и завоювах с един мой план, подкрепен от Национален фонд " Култура ". Благодарна съм за тази поддръжка, която се случи тъкмо сега, когато обмислях по какъв начин да стартира отбелязването на следващия си креативен празник на сцената. Така сътворих концерт-спектакъла " Прегръдки ", който отразява прелестните ни български композитори и поети с едни от най-красивите песни от репертоара ми, измежду които " Пролет “, " Последната спирка “, " С мен бъди “, " Пепеляшка ", " Жена на всички времена " и доста, доста други.
Този път песните ще бъдат поднесени с друга визия, напълно нови аранжименти, само че натурални и естествени, и с магията на достоверното звучене. Това ще кара публиката да диша в ритъма на концерта. Радвам се, че с този план " Прегръдки " в действителност ще мога да стопля сърцата на почитателите и да им поднеса доста позитивни страсти и обич.
Започвам с 30-ти май в родния ми Асеновград, където съм поела първата си глътка въздух и изпяла първите си песни. Следва 26 юни в Летния спектакъл на Карлово. Нека почитателите да чакат моите музикални обятия, защото в тези времена няма по-безопасен метод те да се случат. Прегръдките на хубавата музика. Маестро Васил Делиев направи новите аранжименти на песните с помощта и на брачна половинка ми Тони.
На сцената до мен ще е и струнния квартет Destiny girls, както и Тони Георгиев на китара. Турнето ще се случи преди огромния ми концерт-спектакъл в зала 1 на НДК на 18 октомври тази година.
- Доколкото знам и на 9 май има една забавна музикална изненада от теб?
- Да, по този начин е. Тази музикална изненада е навръх 9 май от 16:30 ч. по Българска национална телевизия 1, които ще излъчат концерт-спектакъла " Жена на всички времена “, в който ще се насладите на златните ми шлагери и музикалните ми метаморфози. Успях да изненадам почитатели и меломани с това, че смених два пъти декора на зала 1 на НДК. А измежду гостите звезди бяха Биг Бенда на БНР, трупата на Нешка Робева, " Дийп Зоун проджект ", огромният тенор Бойко Цветанов, синът ми Тони Георгиев с първата си огромна изненада – ария, която изпяхме в дует за този празник. Очаквам да сме дружно и да приемете моята позитивна сила в този празничен ден.
Източник: varna24.bg
КОМЕНТАРИ




