На пазара може да открием толкова различни видове маслини, всеки

...
На пазара може да открием толкова различни видове маслини, всеки
Коментари Харесай

За какво да внимаваме, когато купуваме маслини

На пазара може да открием толкоз разнообразни типове маслини, всеки вид със своите си качества, че надали има лятно ядене, с което не бихме ги комбинирали. В салати, като гарнитура към разядки или деликатеси, даже и към коктейли, маслините са вкусни целогодишно, само че някак тъкмо в най-горещите месеци ни се услаждат най-вече.
Прочетете още
В множеството случаи ги купуваме в магазина, където са към този момент обработени и директни за консумация. Едва ли обаче сме се замисляли с какво са били обработени и дали не са употребявани субстанции, които могат да навредят на усета на самите маслини, а и на нас, написа Lifestyle.bg.

Най-напред е добре да уточним, че маслините постоянно изискват някакъв тип обработка, с цел да се отстрани горчивината. Е, в известна степен тя остава, а и това е част от усета на маслините, само че когато се берат, те съдържат фенолно съединяване, наречено олеуропеин, което е мощно горчиво по противен метод. Затова и е нужна обработка - посредством нея се отстраняват олеуропеина и всевъзможни други нежелани съединения, с цел да остане единствено мечтаната мъка.

 Снимка 676600

Няколко са главните метода за обработка на маслините, като най-популярният и постоянно прилаган и в домашни условия, е саламурата. Освен слагането им в солена вода, съществува и " сухият " способ, при който се поставят единствено в сол.

 Снимка 676599

Най-бавният метод пък е съхранението им в елементарна вода, който изисква и изплакването им понякога. А още по-рядко маслините просто се оставят да узреят и изсъхнат на слънце, без значение дали откакто са били набрани, или са още на дървото.

Оказва се обаче, че най-често производителите обработват маслините с луга, или натриев хидроксид, защото е на ниска цена способ и е най-бърз. Чрез него единствено за дни мощната мъка на маслините изчезва и по този метод не се чакат седмиците или месеците, нужни при другите техники, с цел да можем да ги консумираме в действителност вкусни.

Масовият търговски метод на култивиране на маслините обаче има и един главен минус. Натриевият хидроксид въпреки всичко е химично съединяване и е добре да го заобикаляме както поради здравето си, по този начин и поради неприятния остатъчен неестествен усет, с който способства. Освен това до момента в който цели да отстрани мощната мъка на маслините, в последна сметка значително лишава и от положителните им вкусови качества, написа Tasting Table.
Източник: trafficnews.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР