Шоколадов календар: празниците на шоколада, разпределени в годината
На кой му би трябвало мотив, с цел да похапва шоколад ;) И въпреки всичко учудващо е по какъв начин шоколадът и неговите производни са се сдобили със лични дни.
24 часа, в които да честваме основаването на обичаните си шоколадови десерти. Ще се изненадаш какъв брой са доста:
10-ти януари – Национален ден на натуралния шоколад (Bittersweet Chocolate day) – подобаващ ден да си подарим горчив шоколад, без мляко и добавки, същински шоколад ;)
via GIPHY
27-ми януари – Световен ден на шоколадовата торта – годината стартира вкусно и с доста въглехидрати ;)
5-ти февруари – Денят на шоколадовото фондю, изкушаващо, нали?:)
via GIPHY
9-ти февруари – Ден на шоколада в седмицата на Свети Валентин. Всеки ден към седмицата на влюбените е отдаден на нещо – ден за роза, ден за предложение за брак, ден за заричане, ден за обятия, ден за плюшени играчки, ден за шоколадови изкушения и денят на влюбените. Ако романтиката към тази седмица ти идва допълнително, можеш просто да отбележиш уместно деня на шоколада ;)
28-ми февруари – Национален ден на шоколадовото суфле – обичаният ни десерт си има празник ;) А същинските почитатели на суфлето го честват по няколко пъти в годината
via GIPHY
3-ти април – Световен ден на шоколадовия мус – този луксозен десерт придобива известност през далечната 1800 година във Франция. Обичаме го и до през днешния ден по целия свят ;)
15-ти май – Национален ден на шоколадовото късче – само че не приказваме за просто квадратче шоколад, а за тези вкусни късчета, които слагаме в бисквитите, кекса, кроасана и каквото още ни хрумне ;)
22-ри юни – Национален ден на шоколадовия еклер – подобаващ ден да си позволим нещо вкусно, цялостно с крем и покрито с шоколад, да ни е вкусно ;)
via GIPHY
7-ми юли – Европейски ден на шоколада, основан е във Франция, чества се по целия свят, празникът стартира през 2009-та. През 2017-та на тази дата се навършват 467 години откогато шоколадът е влязал в Европа. Как да не честваме ;) В Съединени американски щати на този ден означават Деня на шоколадовия сладолед ;)
12-ти септември – Международен ден на шоколадовия шейк – от 1885-та насам този ден се посвещава на обичаната сладка напитка на дребни и огромни ;)
13-ти септември – Международен ден на шоколада, основан е в Америка, чества се по целия свят и за никого не е проблем, че се дублира със 7-ми юли или с който и да е различен ден, отдаден на шоколад <3
via GIPHY
22-ри септември – Ден на белия шоколад – обичаме го и бял, и черен, от време на време и в композиция от двете ;)
18-ти октомври – Национален ден на шоколадовите мъфини – обичаш кекс, обичаш шоколад, комбинирай и празнувай ;)
16-ти декември – Ден на всичко, потопено в шоколад – безусловно всичко. Как се чества – купуваш си шоколадов сироп и развихряш въображението си. Можеш да полееш с него каквото ти се хапва, единствено внимавай да не прекалиш с комбинациите, може и да има противен резултат ;)
via GIPHY
Внимание: Отбелязването на всички тези празници може да докара до повишение на настроението, само че и повишаване на килограмите. Така, че дано да консумираме на драго сърце и мярка ;)




