Станаха ясни четвъртфиналите на Държавното първенство до 12 г. в София
На кортовете на Търговска колегия " Дема ", гр.София се изиграха осминафиналите при юношите и девойките на Държавното персонално състезание навън до 12 годишна възраст, заяви формалният уебсайт на Българската федерация по тенис.
Юноши, 1/8-финали:
№1 Бруно Дженев (ТК " Макс Про 2020 ", гр.Пловдив) – Никола Павлов (ТК " Про спорт ", гр.София) 6:2, 6:0
№7 Теодор Николчовски (ТК " Виа Тенис Стар ", гр.София) – Христо Рашков (ТК " Локо 98 ", гр.Пловдив) 6:4, 6:3
Александър Борисов (ТК " Смолян 2013 ", гр.Смолян) – №3 Калоян Гайдаджиев (ТК " Локомотив 1924 ", Пловдив) 6:3, 4:6, 6:3
№6 Алекс Сархачев (ТК " 15:40 ", гр.София) – Стоян Паяков (ТК " Пловдив 1981 ", гр.Пловдив) 6:7(5), 6:2, 6:2
№8 Мартин Валеов (ТК " Хепи Уин ", гр.София) –Виктор Георгиев (ТК " Виа Тенис Стар ", гр.София) 6:1, 6:0
№4 Даниел Стоянов (ТК " Нефтохимик ", гр.Бургас) –Даниел Васев (ТК " Бароко Спорт ", гр.София) 6:0, 6:2
№5 Камен Иванов (ТК " Изида ", гр.Добрич) – Георги Ставрев (ТК " Локо 98 ", гр.Пловдив) 6:3, 6:3
№2 Стелиян Даракев (ТК " Виа Тенис Стар ", гр.София) – Филип Ненчев (ТК " Раковски Бомел 9 ", София) 5:7, 6:3, 6:0
Юноши, 1/4-финали:
№1 Бруно Дженев (ТК " Макс Про 2020 ", гр.Пловдив) – №7 Теодор Николчовски (ТК " Виа Тенис Стар ", гр.София)
№6 Алекс Сархачев (ТК " 15:40 ", гр.София) –Александър Борисов (ТК " Смолян 2013 ", гр.Смолян)
№4 Даниел Стоянов (ТК " Нефтохимик ", гр.Бургас) –№8 Мартин Валеов (ТК " Хепи Уин ", гр.София)
№2 Стелиян Даракев (ТК " Виа Тенис Стар ", гр.София) – №5 Камен Иванов (ТК " Изида ", гр.Добрич)
Момичета, 1/8-финали:
№1 Рая Маркова (ТК " Августа Траяна ", гр.Стара Загора) – Бояна Колева (ТК " Про спорт ", гр.София) 6:1, 6:2
№6 Михаела Колячева (ТК " Люлин 6 ", София) – Грейс Георгиева (ТК " Про спорт ", гр.София) 6:0, 6:4
№4 Мая Мичева (ТК " Виа Тенис Стар ", гр.София) –Елнар Салимова (ТК " Приста 2011 ", гр.Русе) 6:0, 6:2
№8 Карла Бързакова (ТК " НСА ", гр.София) – Изабела Жечева (ТК " Некст Джен ", София) 6:4, 6:2
Лара Борисова (ТК " Бароко Спорт ", гр.София) – №7 Рая Петкова (ТК " Про спорт ", гр.София) 6:0, 3:6, 6:3
№3 Илина Илиева (ТК " Виа Тенис Стар ", гр.София) –Мария-Магдалена Янакиева (ТК " Августа Траяна ", гр.Стара Загора) 6:1, 6:3
№5 Мелани Стоичкова (ТК " Виа Тенис Стар ", гр.София) – Юлияна Димитрова (ТК " Бароко Спорт ", гр.София) 6:0, 6:3
София Захаркив (ТК " Авеню ", гр.Бургас) – №2 Симона Попова (ТК " Локомотив 1924 ", Пловдив) 6:3, 6:0
Момичета, 1/4-финали:
№1 Рая Маркова (ТК " Августа Траяна ", гр.Стара Загора) – №6 Михаела Колячева (ТК " Люлин 6 ", София)
№4 Мая Мичева (ТК " Виа Тенис Стар ", гр.София) –№8 Карла Бързакова (ТК " НСА ", гр.София)
№3 Илина Илиева (ТК " Виа Тенис Стар ", гр.София) –Лара Борисова (ТК " Бароко Спорт ", гр.София)
№5 Мелани Стоичкова (ТК " Виа Тенис Стар ", гр.София) – София Захаркив (ТК " Авеню ", гр.Бургас)
Програма:
5 юли (сряда) - четвъртфинали единично + полуфинали двойки
6 юли (четвъртък) - полуфинали единично + финали двойки
7 юли (петък) - финали единично
Програмата може да бъде изменена според от броя участници, метеорологичните условия и така нататък
Юноши, 1/8-финали:
№1 Бруно Дженев (ТК " Макс Про 2020 ", гр.Пловдив) – Никола Павлов (ТК " Про спорт ", гр.София) 6:2, 6:0
№7 Теодор Николчовски (ТК " Виа Тенис Стар ", гр.София) – Христо Рашков (ТК " Локо 98 ", гр.Пловдив) 6:4, 6:3
Александър Борисов (ТК " Смолян 2013 ", гр.Смолян) – №3 Калоян Гайдаджиев (ТК " Локомотив 1924 ", Пловдив) 6:3, 4:6, 6:3
№6 Алекс Сархачев (ТК " 15:40 ", гр.София) – Стоян Паяков (ТК " Пловдив 1981 ", гр.Пловдив) 6:7(5), 6:2, 6:2
№8 Мартин Валеов (ТК " Хепи Уин ", гр.София) –Виктор Георгиев (ТК " Виа Тенис Стар ", гр.София) 6:1, 6:0
№4 Даниел Стоянов (ТК " Нефтохимик ", гр.Бургас) –Даниел Васев (ТК " Бароко Спорт ", гр.София) 6:0, 6:2
№5 Камен Иванов (ТК " Изида ", гр.Добрич) – Георги Ставрев (ТК " Локо 98 ", гр.Пловдив) 6:3, 6:3
№2 Стелиян Даракев (ТК " Виа Тенис Стар ", гр.София) – Филип Ненчев (ТК " Раковски Бомел 9 ", София) 5:7, 6:3, 6:0
Юноши, 1/4-финали:
№1 Бруно Дженев (ТК " Макс Про 2020 ", гр.Пловдив) – №7 Теодор Николчовски (ТК " Виа Тенис Стар ", гр.София)
№6 Алекс Сархачев (ТК " 15:40 ", гр.София) –Александър Борисов (ТК " Смолян 2013 ", гр.Смолян)
№4 Даниел Стоянов (ТК " Нефтохимик ", гр.Бургас) –№8 Мартин Валеов (ТК " Хепи Уин ", гр.София)
№2 Стелиян Даракев (ТК " Виа Тенис Стар ", гр.София) – №5 Камен Иванов (ТК " Изида ", гр.Добрич)
Момичета, 1/8-финали:
№1 Рая Маркова (ТК " Августа Траяна ", гр.Стара Загора) – Бояна Колева (ТК " Про спорт ", гр.София) 6:1, 6:2
№6 Михаела Колячева (ТК " Люлин 6 ", София) – Грейс Георгиева (ТК " Про спорт ", гр.София) 6:0, 6:4
№4 Мая Мичева (ТК " Виа Тенис Стар ", гр.София) –Елнар Салимова (ТК " Приста 2011 ", гр.Русе) 6:0, 6:2
№8 Карла Бързакова (ТК " НСА ", гр.София) – Изабела Жечева (ТК " Некст Джен ", София) 6:4, 6:2
Лара Борисова (ТК " Бароко Спорт ", гр.София) – №7 Рая Петкова (ТК " Про спорт ", гр.София) 6:0, 3:6, 6:3
№3 Илина Илиева (ТК " Виа Тенис Стар ", гр.София) –Мария-Магдалена Янакиева (ТК " Августа Траяна ", гр.Стара Загора) 6:1, 6:3
№5 Мелани Стоичкова (ТК " Виа Тенис Стар ", гр.София) – Юлияна Димитрова (ТК " Бароко Спорт ", гр.София) 6:0, 6:3
София Захаркив (ТК " Авеню ", гр.Бургас) – №2 Симона Попова (ТК " Локомотив 1924 ", Пловдив) 6:3, 6:0
Момичета, 1/4-финали:
№1 Рая Маркова (ТК " Августа Траяна ", гр.Стара Загора) – №6 Михаела Колячева (ТК " Люлин 6 ", София)
№4 Мая Мичева (ТК " Виа Тенис Стар ", гр.София) –№8 Карла Бързакова (ТК " НСА ", гр.София)
№3 Илина Илиева (ТК " Виа Тенис Стар ", гр.София) –Лара Борисова (ТК " Бароко Спорт ", гр.София)
№5 Мелани Стоичкова (ТК " Виа Тенис Стар ", гр.София) – София Захаркив (ТК " Авеню ", гр.Бургас)
Програма:
5 юли (сряда) - четвъртфинали единично + полуфинали двойки
6 юли (четвъртък) - полуфинали единично + финали двойки
7 юли (петък) - финали единично
Програмата може да бъде изменена според от броя участници, метеорологичните условия и така нататък
Източник: novsport.com
КОМЕНТАРИ