На Канарските острови продължава операцията по извеждането и репатрирането на

...
На Канарските острови продължава операцията по извеждането и репатрирането на
Коментари Харесай

Продължава евакуацията на пътниците от "Хондуис"

На Канарските острови продължава интервенцията по извеждането и репатрирането на пасажерите от кораба, обиден от огнище на хантавирус.

Очаква се последните два полета да бъдат осъществени в следобедните часове.

Единият от двата полета - от Австралия, ще вземе шестима от пасажерите, а другият - от Нидерландия, ще изтегля 18 души. И на двата самолета ще бъдат качени пасажери и от други страни, които не са организирали лични евакуационни полети.

Четиринадесетте испанци, които бяха настанени във военна болница в Мадрид, към този момент са прегледани и ще останат под карантина до 17 юни.

Съединените щати също оповестиха за един позитивен случай и различен със признаци. По данни на Световната здравна организация осем души на борда са се разболели, а трима от тях са умряли.

След извеждането на последните пасажери екипажът ще върне кораба " Хондуис " в Нидерландия.

Източник: novini.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР