Продължава евакуацията на пътниците от "Хондуис"
На Канарските острови продължава интервенцията по извеждането и репатрирането на пасажерите от кораба, обиден от огнище на хантавирус.
Очаква се последните два полета да бъдат осъществени в следобедните часове.
Единият от двата полета - от Австралия, ще вземе шестима от пасажерите, а другият - от Нидерландия, ще изтегля 18 души. И на двата самолета ще бъдат качени пасажери и от други страни, които не са организирали лични евакуационни полети.
Четиринадесетте испанци, които бяха настанени във военна болница в Мадрид, към този момент са прегледани и ще останат под карантина до 17 юни.
Съединените щати също оповестиха за един позитивен случай и различен със признаци. По данни на Световната здравна организация осем души на борда са се разболели, а трима от тях са умряли.
След извеждането на последните пасажери екипажът ще върне кораба " Хондуис " в Нидерландия.




