На днешния Черен петък потребителите да следят не само процентите

...
На днешния Черен петък потребителите да следят не само процентите
Коментари Харесай

Внимавайте с покупки на услуги на Черния петък

На днешния Черен петък потребителите да наблюдават освен процентите на витрините на магазините, само че и дали обещаваните отстъпки действително се ползват. Да наблюдават и дали пониженията не са фиктивни, като за това могат да си оказват помощ с инспекции посредством телефоните си, когато са във физически обекти. Това предложи Габриела Руменова от „ Ние, потребителите " пред „ Денят стартира " по Българска национална телевизия.

При разминаване сред оповестената цена и маркираната на касата клиентите са в правото си да упорстват стоката да им бъде продадена при обявените условия, изясни тя.

Руменова предложи повече зоркост при покупка на услуги на Черен петък. „ Все по-често в тези акции се оферират и туристически услуги. Тогава би трябвало да се внимава за кой интервал е настаняването или пътуването, тъй като отмора на морето през март надали е най-желаната покупка, пък било то и от Черен петък ", насочи специалистът.

Тя даде образец и със закупени от Черен петък ваучери за козметични услуги, на които не е била посочена информация, че използването е след авансово записване на час за посещаване: „ Потребителят отива в периода на годност на ваучера и се оказва, че няма свободни места освен на датата, на която е отишъл, само че и на всички до края на интервала на годност на ваучера. ", изясни тя и добави: „ Ако е спестена информация, която е значима и има отношение към това дали ние ще можем да употребяваме услугата, това също би трябвало да се изследва за нелоялна комерсиална процедура и при доказване на такава, потребителят би трябвало да получи сумата, която е заплатил. "

В случай че стока от реклама липсва в магазина, търговецът би трябвало да направи всичко допустимо да я обезпечи или различна на нея, само че с не по-лоши характерности и в рационално време, сподели още специалистът.

„ Свикнали сме да мислим, че в комерсиалните обекти цените може да са по-високи от тези в електронните магазини поради множеството разноски за личен състав, наем, ток и така нататък Но сигнали на консуматори свидетелстват, че онлайн същите артикули може да са по-скъпи. Според мен, това може да се дължи на събитието, че потребителят е профилиран, търговецът знае какво той търси и му го предлага на по-висока цена, което е недобросъвестно ", разяснява тя.

Експертът предизвести да се внимава и за подправени уеб сайтове, които се издават по доста малко разминаване в изписването на адреса на уеб страницата, прекомерно ниски цени и атрактивни дарове.

Източник: cross.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР