На днешната дата преди 50 години Славия печели един от

...
На днешната дата преди 50 години Славия печели един от
Коментари Харесай

Славия си спомни за паметен мач с Локо преди половин век

На днешната дата преди 50 години Славия печели един от най-драматичните финали в историята на конкуренцията за Купата на България (тогава носеща името Купа на Съветската армия). " Белите " стигат до цялостен поврат с 3:2 над Локомотив (Сф) в един вманиачен мач пред над 18 000 фенове на националния стадион " Васил Левски ".

" Славистите предвождани от Атанас Пържелов са окуражени да завоюват конфликта в дъждовния 21 юни 1975 година Въпреки това, първоначално локомотивци взимат самодейността и откриват резултата в 11-ата минута. На собствен ред белите изравняват играта и 4 минути преди края на първото полувреме Андрей Желязков-Жужо отбелязва изравнителен гол.

Почти цялата втора част минава в дебнене от страна и на двата тима на терена. Десетина минути преди края на срещата като че ли всички са се примирили, че развръзката ще бъде отсрочена за продълженията, само че финалните акроди са като сюжет за филм и трансформират мача в театър. В 81-ата минута Локомотив отново повежда, след едно от редките невнимания в бялата защита, а от игра е отхвърлен и славистът Ваньо Костов.

Мисията наподобява невъзможна, само че наставникът Пържелов пуска Божидар Григоров шест минути преди края на дуела. Славия към този момент заиграва с четирима нападатели и потегля вабанк. Атака на съперника е спряна, следва пас към Григоров, който се е изтеглил по крилото. Снажният нападател се отскубва и прострелно изпраща топката към наказателното поле, там Жужо се извисява повече от метър, удар с глава и топката е в мрежата за 2:2! Остава минута до края и отново Боби Григ се понася по крилото, белите не са прегрупирани и съвсем никой няма в половината на съперника. Въпреки това той центрира и отнякъде изниква Жужо, който през куп от тела още веднъж бележи! Играчите се прегръщат един върху различен - 3:2 за Славия! Последен съдийски сигнал и купата е бяла!

Славистите вършат почетната обиколка на националния стадион със извоювания трофей, а последователите им ликуват, че са изживели още един паметен момент с обичания отбор!

Състав на Славия: Георги Гугалов, Иван Чакъров, Любен Тасев, Милчо Евтимов, Иван Илиев, Ваньо Костов, Атанас Александров, Костас Исакидис (Божидар Григоров), Андрей Желязков, Георги Минчев (Методи Бончев), Чавдар Цветков ", гласи известието на " белите " в формалната им страница във Фейсбук.
 Трио национали се завърна в Славия за първата контрола
Трио национали се завърна в Славия за първата контрола

Проверката е в събота
Източник: topsport.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР