Болниците пред запълване на COVID леглата
На ден през незабавния център в Благоевград минават по към 40 пациенти с ковид. По-леките случаи са насочвани за домашно лекуване. Капацитетът в болничното заведение от през днешния ден е изцяло ангажиран, оповестява Нова тв.
„ Затова се обърнахме към РЗИ, с цел да може ЦСМП да пренасочват пациенти и към другите лечебни заведения ”, изясни доктор Александър Костов.
Всичко по тематиката: Епидемията ковид (COVID-19) 31958
Възможност за още кревати има, споделят от управлението, само че им би трябвало позволение от здравната ревизия. Натиск към този момент усещат и в Бургаската многопрофилна болница.
„ На тази територия нашето инфекциозно поделение е единственото. Има разкрити 25 кревати, като към днешна дата 15 са заети от пациенти с затруднения и развиване на пневмония ”, съобщи доктор Светослав Тодоров.
Здравните инспекции в страната припомнят, че даже да нямат инфекциозни браншове, лечебните заведения могат да одобряват пациенти с ковид, вместо да ги пренасочват.
В София най-вече пациенти приема Специализираната инфекциозна болница. Повече от половината места там са запълнени.
Новият подвариант не протича леко за някои пациенти, предизвестиха медиците.
„ Тежко протичане следим при 30 и 40-годишните, които не са имунизирани ”, разяснява проф. Татяна Червенякова.
При потребност от болничното заведение са подготвени да разкрият спомагателни Коронавирус кревати.
Източник: novini.bg
КОМЕНТАРИ




