На 9 май отбелязваме Деня на Европа и Деня на

...
На 9 май отбелязваме Деня на Европа и Деня на
Коментари Харесай

Денят на Европа: Празнична програма в страните от общността

На 9 май означаваме Деня на Европа и Деня на успеха. На тази дата през 1950 година френският външен министър Робер Шуман произнася историческа декларация за обединяване на Европа, в която предлага да се сплоти производството на въглища и стомана на Стария континент. Идеята му слага началото на днешния Европейски съюз.

Празникът ще бъде посрещнат с голям брой начинания - европейските институции в Брюксел ще бъдат отворени за гости. А вечерта емблематични здания в разнообразни страни ще бъдат осветени в цветовете на Европейския съюз.

У нас президентът Илияна Йотова ще взе участие в церемонията по издигането на знамето на съюза пред президентската институция. Преди това президентът ще постави венци пред паметника на Незнайния войник в памет на починалите български бойци във войната с нацизма. По случай Деня на Европа, духови оркестри в цялата страна ще изпълнят Одата на насладата тъкмо в 12 часа на обед. А в София феновете на колоезденето ще могат да се включат във велопоход, въодушевен от " Джиро д " Италия ", чийто край е на следващия ден в столицата.
Източник: bnt.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР