На 9 май на пл. Тройката концерт ще изнесе група

...
На 9 май на пл. Тройката концерт ще изнесе група
Коментари Харесай

За първи път в Бургас ще има масов Летен Никулден с музика и рибен курбан

На 9 май на пл. " Тройката " концерт ще изнесе група " МОЛЕЦ ", а след това на сцената се качва и Веселин Маринов

Бургазлии буйно обичат своя празник Никулден, който се отбелязва годишно на 6 декември. Големите градски тържества постоянно са били и ще бъдат тогава. Но тази година Община Бургас приготвя и празнична стратегия за първия в историята на града всеобщ Летен Никулден. Ако самодейността се хареса на жителите и гостите на града, тя ще продължи да се развива.

Идеята е в един сезон с по-приятно време, когато Бургас е безоблачен и зелен, да попразнуваме по морски, като поканим и посетители от чужбина и други кътчета на България да се повеселят дружно с нас.

Летен Никулден е православен празник, на който се уважава свети Николай Чудотворец. Честването обичайно е в дните към 9 май, когато мощите му са пренесени в италианския град Бари. В националния календар се уважава от епохи, най-много измежду източните славяни.

Първият всеобщ бургаски Летен Никулден ще се организира на 9 май 2024 година Кулминацията му ще е вечерен концерт с присъединяване на група „ МОЛЕЦ “ и Веселин Маринов. Но денем ще има доста други събития и занимания, както и морски ритуали. Рибен курбан и безвъзмездна дегустация на миди по бургаски – това пък е кулинарният акцент на празника.

Елате да се повеселим дружно на 9 май! А на 6 декември ще го създадем още веднъж!
Програма, 9 май, Летен Никулден
10:00 – 22:00 часа

пл. „ Тройката “

Фермерски базар

11:00 часа

Етнографска експозиция на РИМ – Бургас

ул. „ Славянска “ №69

„ Пеперуда “ и „ Герман “ за дъжд и изобилие.

С присъединяване на Самодейна група „ Тронки “ от с. Момина черква, община Средец

11:30 часа

Празнична Света литургия за „ Летния Никулден “ в храм „ Св. Николай Чудотворец “

Литийно шествие към храма със Свето миро от мощите на Св. Николай

12:00 часа

пл. „ Тройката “

Дегустация на рибен курбан и миди с булгур

Кулинарна проява на Иван Звездев

12:30 часа

пл. „ Тройката “

Пункт за разпределяне на Миди по бургаски

18:00 часа

пл. „ Тройката “

Концерт с присъединяване на група „ МОЛЕЦ “ и Веселин Маринов
Източник: flagman.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР