На 9 май – Деня на Европа и втория ден

...
На 9 май – Деня на Европа и втория ден
Коментари Харесай

Интересна инициатива в Бургас за Деня на Европа

На 9 май – Деня на Европа и втория ден от стадия на Giro d’Italia Grande Partenza в Бургас – градът кани жителите и гостите си да изпратят персонално обръщение до своите близки посредством специфични пощенски картички, основани в духа на новата бранд визия Бургас - Европейска столица на културата 2032.

Картичките носят модерната образна еднаквост на кандидатурата – уверена, обвързвана с хората, природата и културната сила на града.

За да бъде прекарването още по-лично, в самия център на Бургас, до емблематичния Часовник, ще бъде сложена специфична пощенска кутия. Всеки, който желае, ще може да пусне своята картичка и да изпрати обръщение до всяка точка на света – трансформирайки Деня на Европа в миг на непосредственост, страст и общественост.

Инициативата трансформира изпращането на картичка в алегоричен акт на съгласуваност – сред хората, сред града и неговите посетители, сред Бургас и Европа. Тя акцентира полезностите, заложени във визията за Бургас 2032: внимание към индивида, споделени прекарвания, културна сила и чувство за принадлежност.

Бургас продължава решително своя път към купата Европейска столица на културата 2032, развивайки визия, в която културата, природата и общността се преплитат в обединен роман за стабилно и вдъхновяващо бъдеще. Отбелязването на Деня на Европа – празник на солидарността, общите полезности и европейската принадлежност – съответствува с прекосяването на Giro d’Italia през града, трансформирайки 9 май в мощен знак на европейски дух, придвижване и културна съгласуваност. В ден, в който културата, общността и европейската концепция се срещат, Бургас насочва покана към всички – да споделят страст, да изпратят обръщение и да бъдат част от общия роман за Бургас 2032.
Източник: focus-news.net


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР