На 7 ноември, от 12:00 до 15:00 ч. в РБ

...
На 7 ноември, от 12:00 до 15:00 ч. в РБ
Коментари Харесай

Коалиция за медийна грамотност организира безплатно обучение в РБ „Христо Смирненски“- Плевен

На 7 ноември, от 12:00 до 15:00 ч. в Република България „ Христо Смирненски “ - Плевен Коалиция за медийна просветеност провежда гратис образование на тематика „ Как да бъдем по-уверени, виновни и предпазени онлайн “.

Лектор на събитието ще бъдеРосен Цветков, български проверяващ публицист и кореспондент на bTV Новините.

Лекцията е ориентирана към хора на възраст 50+, които желаят да развиват и надграждат уменията си за безвредно и пълноценно потребление на другите информационни канали, и платформи в интернет пространството. Същевременно образованието е уместно и за всеки отвън формалното обучение, който има интерес към тематиката.

Лекцията слага фокус върху развиването на умения за различаване и предотвратяване от дезинформация, конспирации, подправени профили и измами в онлайн пространството. Цел на програмата е и развиването на умения за безвредна връзка в обществените мрежи за по-активно включване на по-възрастните участници в дебатите по публичните тематики на деня.

Обучението е ориентирано към хора на възраст 50+, които желаят да покачат уменията си за безвредно потребление на разнообразни платформи в интернет пространството.

Коалиция за медийна просветеност сплотява организации в региона на образованието, публицистиката и гражданското присъединяване, университетски представители, и специалисти по медийна просветеност.
Източник: darik.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР