Доброволна кръводарителска акция в „Асарел-Медет“
На 7 април – Световен ден на здравето, 11 чиновници на „ Асарел-Медет “ АД се включиха във втория ден от доброволната кръводарителска акция на компанията. Инициативата започва на 31 март и ще продължи на 14, 21 и 27 април.
Акцията е част от националната акция „ Дари кръв, избави живот! “ и се организира в Здравна работа „ Асарел “. Наш сътрудник още веднъж е Районният център по трансфузионна хематология – Пловдив, уточни точно на професионалния си празник здравната сестра Райна Бояджиева, контрольор по публично здраве в „ Асарел-Медет “ АД.
Васил Цветанков и Здравко Драганов от Обогатителна фабрика „ Асарел “ се включиха вкръводаряването през днешния ден. Васил показа, че следва образеца на татко си и всяка година се отзовава, с цел да помогне на хора, които се нуждаят от поддръжка, а Здравко тази година за първи път взе участие в акцията на Здравна работа „ Асарел “.
„ Кръводаряването е взаимна помощ – през днешния ден пациент се нуждае от дарената кръв, а на следващия ден неговият донор може да има потребност от нея “, показа доктор Елена Иванова от РЦТХ-Пловдив. Тя изрази благодарност към всички кръводарители от компанията и поздрави екипа на Здравна работа „ Асарел “ за отличната организация.
Освен пролетната кръводарителска акция, в „ Асарел-Медет “ всяка година има и есенна доброволна акция, а годишно се отзовават над 200 кръводарители в поддръжка на хуманната идея.
Акцията е част от националната акция „ Дари кръв, избави живот! “ и се организира в Здравна работа „ Асарел “. Наш сътрудник още веднъж е Районният център по трансфузионна хематология – Пловдив, уточни точно на професионалния си празник здравната сестра Райна Бояджиева, контрольор по публично здраве в „ Асарел-Медет “ АД.
Васил Цветанков и Здравко Драганов от Обогатителна фабрика „ Асарел “ се включиха вкръводаряването през днешния ден. Васил показа, че следва образеца на татко си и всяка година се отзовава, с цел да помогне на хора, които се нуждаят от поддръжка, а Здравко тази година за първи път взе участие в акцията на Здравна работа „ Асарел “.
„ Кръводаряването е взаимна помощ – през днешния ден пациент се нуждае от дарената кръв, а на следващия ден неговият донор може да има потребност от нея “, показа доктор Елена Иванова от РЦТХ-Пловдив. Тя изрази благодарност към всички кръводарители от компанията и поздрави екипа на Здравна работа „ Асарел “ за отличната организация.
Освен пролетната кръводарителска акция, в „ Асарел-Медет “ всяка година има и есенна доброволна акция, а годишно се отзовават над 200 кръводарители в поддръжка на хуманната идея.
Източник: marica.bg
КОМЕНТАРИ




