На 6 декември православната църква почита паметта на св. Николай

...
На 6 декември православната църква почита паметта на св. Николай
Коментари Харесай

Никулден е! 200 000 именици празнуват днес

На 6 декември православната черква уважава паметта на св. Николай Чудотворец, а народът чества Никулден.

По традиция на трапезата се сервират рибни ястия, най-често пълнен шаран.

Според легендата Свети Николай е бил настойник на моряците и риболовците, а в по-ново време се счита за бранител на банкерите и търговците. Имениците у нас са близо 200 000, две трети от тях са мъже.

На Никулден чества и Бургас. По този мотив днешният петък ще бъде неучебен в региона, а градският превоз в града ще бъде безвъзмезден след 16 часа.

Честит празник на всички!

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието последните вести - такива, каквито са, от Света, България и Варна!

Изпращайте вашите фотоси на [email protected] когато и да е на дежурния редактор!

За реклама виж - https://petel.bg/advertising-rates.html
--> --> --> --> ``
рекламаКоментариКоментирай посредством FacebookЗа да пишете мнения, апелирам регистрирайте се за секунди ТУКНапиши коментарИме:Коментар:
`` Последни вести `` рекламаФорумФорум--> -->
Източник: petel.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР