На 53 години почина Виктор Антонов. Той е звезда от

...
На 53 години почина Виктор Антонов. Той е звезда от
Коментари Харесай

Светът скърби! Внезапно почина легендарен българин

На 53 години умря Виктор Антонов. Той е звезда от международен диаметър в гейминга.

Той е основателят на паметния City 17 от Half-Life 2, Виктор Антонов – един от най-известните и високо приети за работата си българи в света на видеоигрите.

От компанията Eschatology Entertainment, на която Антонов е съосновател, потвърдиха гибелта му. Към момента не са известни повече детайлности по отношение на повода или събитията към гибелта му, съобщи gaming.news.

Антонов способства за оформянето на външния тип и чувството на някои от най-впечатляващите светове на игрите.

Като арт шеф на Half-Life 2, той дава отговор за дизайна на City 17, смесвайки бруталистичната архитектура с дистопичната научна фантастика.

По-късно той става шеф на образния дизайн на Dishonored (2012), където работата му върху индустриалния, въодушевен от стиймпънк град Дънуол печели необятно самопризнание.
Автор: blitz.bg
 

Източник: kliuki.net


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР