На 5 юли 2022 г. 35-годишният мъж, седнал зад волана

...
На 5 юли 2022 г. 35-годишният мъж, седнал зад волана
Коментари Харесай

Година след трагедията на бул. Черни връх: 100 000 нарушения на скоростта месечно в София

На 5 юли 2022 година 35-годишният мъж, седнал зад кормилото на първокласен джип " Ауди ", опустоши такси на кръстовището на бул. " Черни връх " и ул. " Свети Наум " с висока скорост, след което се блъсна в асансьора на метростанция " Европейски съюз ". От мощния удар колата се разцепи на две и едната половина удари смъртоносно двете млади дами, които по това време са се движили по тротоара - 26-годишната студентка Христина Дилева и 22-годишната Хариет Стефанович. Те починаха на място.

Семерджиев избяга от мястото на случая, а откакто бе арестуван стана ясно, че е карал след използването на амфетамин и метаамфетамин и то с над 160 км/час. Пълният спирачен път при тази скорост е над 190 метра. 

В края на април т.г. софийските градски магистрати го осъдиха на 20 години затвор, откакто го признаха за отговорен по 5 обвинявания: 
За това, че към 23 ч. на 5 юли в София е нарушил разпоредбите за придвижване по пътищата и по този начин по несъобразителност е предизвикал гибелта на повече от едно лице - за това обвиняване получава 16 години затвор; За това, че е карал след използването на амфетамин и метаамфетамин , по което обвиняване получи 2,5 години затвор; Признат е за отговорен също, че на 10 юни посочил подправен документ от Швейцария за ръководство на автомобил, за което получава 5 години отнемане от свобода; За подправените номера на колата получава 11 месеца отнемане от независимост. За владеене на метамфетамин - наказване от 3 години затвор и санкция от 7000 лв..
Според българското законодателство при съществуването на няколко обвинявания се дава едно общо наказване, което е и най-тежкото от всички.

Присъдата на някогашния футболист обаче не е дефинитивна и делото ще влезе в Софийския апелативен съд в края на септември.

В същото време последните данни от камерите на Столична община за надзор на скоростта демонстрират, че нищо по софийските булеварди не се е трансформирало. Всеки месец се правят сред 80 и 100 000 нарушавания, а водачи са " летяли " по Околовръстното шосе със скорост от по 238 км/час при ограничаване 80 км/час. 

Камерите са снимали и водачи, ръководещи колите си със 198 км/ч по бул. " България ", 160 км/ч по бул. " Александър Малинов ", 153 км/ч по бул. " Черни връх " ; 154 км/ч по бул. " Сливница " и 159 км/ч по бул. " Тодор Александров ".

На кръстовището на бул. " Черни връх " и ул. " Свети Наум " също не са направени никакви основни промени в организацията на придвижването.

" В законодателно отношение промени не са настъпили, в организационно - има обещания за повече камери за скорост. Не сме ги видели още. На това кръстовище кой знае какви промени не могат да се създадат, тъй като то е основно. Скоростта във всички цивилизовани страни не се управлява с физическо наличие, а със стационарни камери. Следващият стадий е бърза събираемост на наложените санкции ", сподели пред bTV Владимир Тодоров, ръководител на Асоциацията на потърпевшите при произшествия.

По думите му не е допустимо в София да има три стационарни камери за скорост. Тодоров чака да се одобри мярка, с която при съществуване на санкции водачите да не могат да преминат годишен механически обзор, което съгласно него ще промени държанието на водачите.
Източник: dir.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР