На 31 май, събота, Хичем Мирауи е в дома си

...
На 31 май, събота, Хичем Мирауи е в дома си
Коментари Харесай

В първа Франция отваря терористична сонда за расистко убийство на тунизийски бръснар

На 31 май, събота, Хичем Мирауи е в дома си в югоизточна Франция на видеообаждане със сестра си Ханен, която живее наоколо, и майка си в Тунис.

Беше късно сутринта в Пугет-Сур-Аргенс, неговото село покрай френската Ривиера.

Внезапно Ханен го чу по какъв начин възкликва. След това телефонът се спусна на пода и линията мълчи.

Два часа по -късно, неговият братовчед Муна Мирауи беше в полицейското ръководство на Драгинан на няколко километра на север, идентифицирайки тялото си.

Мирауи е бил убит пет пъти и погубен в това, което френските следователи - в първо - дефинират като вероятно расово стимулиран акт на вътрешен тероризъм.

„ Това е жив пъкъл, отвратително е “, сподели Муна пред Ал Джазира по телефона. " Това беше потрес за всички. Сестра му припадна. Представете си, в случай че оня ден бях поканен в къщата му на вечеря или пиво. Имам дребни деца, какво щеше да се случи тогава? "

Френските следователи откриха следствие на тероризма в тази ситуация с убийството,...

Прочетете целия текст »

Източник: worldnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР