На 3 ноември в сградата на Народното събрание се открива

...
На 3 ноември в сградата на Народното събрание се открива
Коментари Харесай

Благотворителна кампания в парламента в помощ на онкоболни деца


На 3 ноември в постройката на Народното събрание се открива благотворителна изложба-базар в поддръжка на онкоболните деца у нас.

Изложбата ще бъде експонирана в Клуба на народния представител. Събитието е по самодейност на български депутати и Културно-просветния отдел на Св. Синод на БПЦ-БП и се организира под патронажа на Светейшия Български патриарх Неофит, Св. Синод и ръководителя на 44 Народно събрание Димитър Главчев.

Това е вторият стадий от благотворителната акция "Деца рисуват за деца"-2017 на Българската православна черква, която предлага опция за закупуване на творбите-лауреати на синодалния конкурс "Възкресение Христово" за събиране на средства и даряване на здравна инсталация на Клиниката по детска клинична хематология и онкология при УМБАЛ „ Царица Йоанна-ИСУЛ ” - София. До този миг са закупени три инфузоматни апарата - волуметрични помпи за точно контролиране на медикаментозните вливания при лекуването на онкоболни деца и задачата на уредниците е събирането на още средства за закупуване на повече такива помпи, без които лечението на децата е невероятно.

На откриването на изложбата в Народното събрание от името на Св. Синод ще взе участие Негово Високопреосвещенство Ловчанският митрополит Гавриил. В събитието ще се включи и проф. доктор дм Добрин Константинов, шеф на Клиниката по детска клинична хематология и онкология. /БГНЕС
Източник: bgnes.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР