Историк: Ако София се разшири, може да се превърне в мегалополис
На 3 април означаваме 147 години от оповестяването на София за столица на България. Как градът е спечелил борбата за столица на страната и какви са нейните преимущества - отговорите на тези въпроси потърси преподавателят по история и историк Йордан Миленов в ефира на. " Аз съм историк и държа на обективния прочит на събитията, който приказва, че София е призната за столица на Княжество България заради стратегическата си локация. Средновековното име на този град е Средец - нейното средищно състояние ", описа Миленов.
" Погледнато в годините обратно София е един от най-важните градове в Римската империя - на средищно място, както споделих, климатът е безусловно удобен за развиване на какви ли не действия. Има последователност в живота по тези земи. Факторите София да бъде определена за столица са доста ", уточни още историкът.
Той бе безапелационен: " В днешно време, в случай че погледнете София, която гони два милиона души с приходящите, софийското поле допуска доста съществено уголемение на града. София би могла да се разшири в най-различни направления и да се трансформира фактически в един мегалополис. "
" Погледнато в годините обратно София е един от най-важните градове в Римската империя - на средищно място, както споделих, климатът е безусловно удобен за развиване на какви ли не действия. Има последователност в живота по тези земи. Факторите София да бъде определена за столица са доста ", уточни още историкът.
Той бе безапелационен: " В днешно време, в случай че погледнете София, която гони два милиона души с приходящите, софийското поле допуска доста съществено уголемение на града. София би могла да се разшири в най-различни направления и да се трансформира фактически в един мегалополис. "
Източник: focus-news.net
КОМЕНТАРИ




