ОИЦ – Хасково проведе публично информационно събитие на тема: „Европейски програми за младежта”
На 28.04.2026 година в офиса на ОИЦ – Хасково, Областен информативен център – гр. Хасково организира обществено осведомително събитие на тематика: „ Европейски стратегии за младежта ”.
Срещата бе по самодейност на клуб „ Обединена Европа “ към ПМГ „ Акад. Боян Петканчин “. На нея участваха участници в клуба и техния началник Антоанета Филипова.
Те бяха осведомени с задачите и същността на Кохезионната политика на Европейски Съюз в България, бяха показани европейски и национални стратегии за просвета и обучение, в частност програмата „ Еразъм+ “, както и оперативните стратегии за програмен интервал 2021-2027 година Учениците демонстрираха интерес и към настоящите планове, по които работи Община Хасково. Демонстрирана им бе платформата ИСУН2020 с нейните благоприятни условия за даване на информация по отношение на настоящи и прекъснати процедури, изпълнявани от бенефициенти планове, напредъка на стратегиите и др.
Срещата бе по самодейност на клуб „ Обединена Европа “ към ПМГ „ Акад. Боян Петканчин “. На нея участваха участници в клуба и техния началник Антоанета Филипова.
Те бяха осведомени с задачите и същността на Кохезионната политика на Европейски Съюз в България, бяха показани европейски и национални стратегии за просвета и обучение, в частност програмата „ Еразъм+ “, както и оперативните стратегии за програмен интервал 2021-2027 година Учениците демонстрираха интерес и към настоящите планове, по които работи Община Хасково. Демонстрирана им бе платформата ИСУН2020 с нейните благоприятни условия за даване на информация по отношение на настоящи и прекъснати процедури, изпълнявани от бенефициенти планове, напредъка на стратегиите и др.
Източник: novinata.bg
КОМЕНТАРИ




