На 27-ми май в парк Кайлъка се проведе благотворителният Стронгмен

...

Над 6 200 лв. в помощ на малката Никол събраха силовите атлети

На 27-ми май в парк " Кайлъка " се организира благотворителният " Стронгмен " шампионат - " Заедно за Никол ". В него взеха присъединяване 8 спортиста от цяла България.

Здравеняците премериха сили в пет дисциплини на трасе с дължина от 20 метра, като:

- изтегляне на трактор с тегло 7 тона

- фермерска разходка с тегло на тежестите от 340 кг.

- кобилица с тегло 280 кг.

- покачване на 120 кг. чувал на рамо за време

- раменна щафета състояща се от покачване над глава на два разнообразни уреда с тегло 110 и 120 кг.

Характерно за съревнованието е това, че участниците с изключение на превъзмогване на дистанцията, за установяване на спечелилия водещо бе и времето, за което то трябваше да бъде преодоляно.

След доста оспорвана конкуренция и под аплодисментите на събралата се многочислена аудитория победител стана

Петьо Христов с 35 т., втори се класира Вениамин Каравачев и трети се подреди Иван Мренков. Победителите и останалите участници получиха купи, медали и награди от спонсорите на шампионата.

Мероприятието реализира сполучливо своята цел, като с помощта на чудесно основаната организация и неимоверните старания на " аполоновите спортисти " се събра сума от 6232,10 лв., която бе предоставена на представител на Никол.
Източник: darik.bg