Ротари Клуб София Интернешънъл организира успешна благотворителна вечер в подкрепа на български болници
На 27 май 2026 година в Ботевата къща на ул. „ Шипка “ 23 в София се организира Благотворителна вечер с акцент върху Швейцария, проведена от Ротари Клуб София Интернешънъл с поддръжката на Посолството на Швейцария в България.
Събитието събра представители на дипломатическия корпус, бизнеса, културните среди, ротарианската общественост и другари на клуба, обединени към идеята за поддръжка на българското опазване на здравето.
Средствата, набрани по време на вечерта, ще бъдат ориентирани към плана МЕД-Бул – дългогодишна самодейност на Ротари Клуб София Интернешънъл за даряване на здравно съоръжение от чужбина на български лечебни заведения. През годините клубът е осъществил голям брой планове в поддръжка на лечебни заведения в страната.
Официални посетители на събитието бяха представители на Посолството на Швейцария в България, ротариански водачи, представители на интернационалния бизнес и публични персони. В особено приветствено писмо Н. Пр. Пиер Хагман, дипломат на Швейцария в България, поздрави клуба за самодейността и изрази поддръжката на Посолството към идеята и плана MED-BUL.
Водещ на благотворителната вечер беше Пейо Филипов, а програмата включваше публична гала, музикални осъществявания, благотворителен търг, лотария и коктейл с швейцарски кулинарни специалитети и виновност.
Специален акцент в програмата беше впечатляващото осъществяване на младата цигуларка Диана Чаушева, която способства за прочувствената атмосфера на вечерта.
Събитието бе осъществено с поддръжката на голям брой сътрудници, спонсори и доброволци, измежду които представители на бизнеса, дипломатически институции, медии и другари на Ротари.
Ротари Клуб София Интернешънъл изрича откровена признателност към всички посетители, донори, сътрудници и доброволци, както и към Посолството на Швейцария в България за поддръжката и съпричастността към благотворителната идея.
платено известие




