На 27 и 28 август Уан И, член на Политбюро

...
На 27 и 28 август Уан И, член на Политбюро
Коментари Харесай

Уан И и Джейк Съливан проведоха поредния кръг на стратегическите консултации между Китай и САЩ в Пекин

На 27 и 28 август Уан И, член на Политбюро на Централен комитет на ККП и шеф на Службата за външните работи към Централен комитет на ККП, и гостуващият в Пекин консултант на президента на Съединените щати по въпросите на националната сигурност Джейк Съливан организираха нов кръг стратегически съвещания, които бяха осъществени в откровена, прагматична и градивна атмосфера.

По тайванския въпрос Уан И акцентира, че Тайван е неразделна част от Китай и страната безусловно ще бъде обединена. Той изиска Вашингтон да не поддържа устрема за „ самостоятелност “ на китайския остров, да се придържа към правилото за „ един Китай “ и трите взаимни официални съобщения сред Китай и Съединени американски щати, и да спре въоръжаването на Тайван, с което да не пречи на мирното сливане на страната.

Относно въпроса за Южнокитайско море, Уан И уточни, че Съединени американски щати не би трябвало да вредят на суверенитета и териториалната целокупност на Китай, както и не би трябвало да поддържат Филипините да взимат дейности, разрушаващи правата на други страни.

Съливан съобщи, че сред Съединени американски щати и Китай съществуват разлики и конкуренция, само че също така има и доста области на взаимно съдействие. Вашингтон е на мнение, че двете страни са равноправни, а конкуренцията сред тях би трябвало да бъде здрава и обективна. Съединените щати нямат предпочитание да се отделят от Китай.

Белият дом поддържа политиката за „ един Китай “, не поддържа независимостта на Тайван, нито пък поддържа концепциите за „ два Китая “ или „ един Китай, един Тайван “. Съединени американски щати ще запазят стратегическите съвещания с Китай, с цел да се усили взаимното съгласие и да се понижат вероятните неверни стъпки в междинната връзка, добави още Съливан.

Двете страни още размениха отзиви по въпросите за Украйна, Близкия изток и Корейския полуостров.

Източник: Bulgarian.cri.cn

Поглед Видео:ПоследниНай-гледаниАлтернативен Поглед36995Яков Кедми за грешките на СВО, за гадостите на англичанката, за Иран и израелските сили за сигурностАлтернативен Поглед123954Андрей Фурсов: Дори 100 души като Горбачов не можеха да разрушат Съветския съюзАлтернативен Поглед16230Румен Петков: 147 години от Шипченската епопея и 90 години от освещаването на Паметника на свободатаАлтернативен Поглед90354Ростислав Ишченко: В действителния свят Зеленски няма да води никакви договаряния с Русия /Препоръчваме/Алтернативен Поглед71781Мехмед Юмер за това какво става в Движение за права и свободи!?Алтернативен Поглед234714Д-р Христо Лафчиев: Само за договорката за новите нуклеарни блокове в АЕЦ " Козлодуй " ние ще загубим 50 милиарда долараАлтернативен По
Източник: pogled.info


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР