На 26, 27 и 28 май, на площад Свобода“ ще

...
На 26, 27 и 28 май, на площад Свобода“ ще
Коментари Харесай

Фестивал на занаятите и изкуствата ще се проведе в Добрич от 26 до 28 май

На 26, 27 и 28 май, на площад „ Свобода “ ще се организира „ Фестивал на занаятите изкуствата – Добрич “, с уредник Фондация „ Добруджа – история, обичаи и просвета “, в партньорство с Община град Добрич

Посетителите ще могат да видят по какъв начин занаяти, ревностно защитавани в рода от генерации, носещи велико свещенодействие и магия, даряващи хубост и естетика, се възраждат като феникс в днешното съвременно и забързано време, и ни дават вяра и очакване, че българските обичаи в опазването и разпространяването на художествените и обичайните занаяти, са съхранени и се предават на поколенията.

Гостите на фестивала ще се насладят и на богата музикално-танцова стратегия с присъединяване на доста обичани наши, оркестрови и фолклорни сформира.

За младите гении е значимо да знаят, че в границите на фестивала специфичен посетител ще бъде националната певица Галина Дурмушлийска, наричана още „ славеят на Добруджа “. Те ще могат да вземат участие в майсторският й клас по национално пеене и да се изявят на сцената на фестивала.

Ще бъде отворена „ Работилница за сръчковци “, в която деца от детска градина и по-големи възпитаници, от разнообразни учебни заведения и школи, ще творят пред погледите на фестивалната аудитория. В един от дните на фестивала, основният кулинар на к.к Албена – Георги Божков ще организира „ Кулинарно ателие “ с ученици на Професионална гимназия по туризъм „ П.К. Яворов “- Добрич.

Програмата включва и ретро ревю с дрехи и прически от началото на XIX век, както и ретро галерия на коли.
Източник: darik.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР