На 24 май (неделя), Ден на светите братя Кирил и

...
На 24 май (неделя), Ден на светите братя Кирил и
Коментари Харесай

НСО с допълнителни мерки за сигурност около паметника на светите братя Кирил и Методий за 24 май

На 24 май (неделя), „ Ден на светите братя Кирил и Методий “, на българската писменост, култура и просвета и на славянската словесност, Националната работа за защита вкарва ограничения за сигурност в региона към Паметника на светите братя Кирил и Методий пред Националната библиотека в София. Програмата за публично честване на празника в столицата ще стартира с тържествено шествие от 10.30 часа, което ще тръгне от Археологическия музей.

В 11.00 часа пред Националната библиотека „ Св. Св. Кирил и Методий “ ще се организира формалната гала по случай 24 май. Достъп на жители до зоната за сигурност ще бъде обезпечаван от 09.00 часа през два пункта за инспекция – на ул. „ Шипка “ (срещу СУ „ Св. Климент Охридски “) и на бул. „ Васил Левски “ (срещу Националната художествена академия).

Гражданите ще бъдат проверявани с детектори за метал и скенери за съществуване на огнестрелни и хладни оръжия, остри предмети, експлозиви и леснозапалими субстанции, източници на йонизиращи лъчения, фойерверки и други пиротехнически произведения. Граждани, които носят обемисти багажи, няма да бъдат допускани. Достъпът на лица във очевидно несъответстващо положение също ще бъде лимитиран. За времето от 09.00 ч. до 13.00 ч. се вкарва възбрана за потребление на безпилотни летателни системи (дронове) в зоната за сигурност.
Източник: bnt.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР