На 24 август Главно управление на митниците на Китай заяви,

...
На 24 август Главно управление на митниците на Китай заяви,
Коментари Харесай

От днес Китай забранява внасянето на японски морски продукти

На 24 август Главно ръководство на митниците на Китай съобщи, че от през днешния ден изцяло стопира вноса на японски морски артикули.

В заявката се споделя, че за да се предотвратят рисковете от радиоактивно замърсяване поради изхвърлянето от Япония на нуклеарно нечиста вода от АЕЦ „ Фукушима “ в океана и да се отбрани здравето на китайските консуматори, от 24 август Китай изцяло не разрешава вноса на японски морски артикули.

Представител на Главно ръководство на митниците съобщи, че пренебрегвайки острото опълчване на интернационалната общественост, японското държавно управление едностранно започва изхвърлянето на нечистата нуклеарна вода от АЕЦ „ Фукушима “ в океана. Китайските митнически управляващи ще продължат да организират наблюдаване и инспекция на импортираните от Япония хранителни артикули, с цел да се обезпечи сигурността на импортираните артикули и здравето на китайските консуматори. 
Източник: pogled.info


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР