Безплатни консултации с ТОП уролог от високотехнологичната LIV Hospital
На 24 април 2019г., по покана на шефа на Медикъл Караджъ - Звезделина Лютфи, в София ще гостува проф. Тахир Карадениз - експерт по урология. Проф. Карадениз ще организира изцяло безвъзмездни съвещания на български пациенти с урологични проблеми и рак на пикочния мехур в границите на нашата самодейност да предоставим достъп на българските пациенти до най-съвременните способи и технологии в медицината. Консултациите са подобаващи както за пациенти нуждаещи се от второ мнение, по този начин и за пациенти, интересуващи се от лекуване в чужбина, в частност Турция.
Кой е проф. Тахир Карадениз?
Проф. Карадениз е експерт в региона на уро-онкологията, реконструктивната урология, женската урология и уринарна инконтиненция. Основното си медицински обучение приключва в медицинския факултет на Cerrahpaşa. Специализира урология в катедрата по урология към медицинския факултет на Истанбул. След военната си работа проф. Карадениз работи като уролог към болница за образование и проучване " Окмейдани ", по-късно става завеждащ на дирекция " Урология " към същата болница. През 2012 година работи в болница Медикана, Истанбул, където е уролог до 2017г. Към днешна дата експертът работи и приема своите пациенти във високотехнологичната LIV Hospital, Истанбул.
Проф. Тахир Карадениз е член на следните асоциации:
Турска асоциация по урология
Европейска асоциация по урология (EAU)
Турска андрологична асоциация
Уро-онкологична асоциация
В практиката си проф. Карадениз има издадени 26 интернационалните и 40 национални публикации.
Най-често срещаните урологични болести, с които се сблъсква в практиката си проф. Карадениз са: камъни в бъбреците и рак на пикочния мехур. Най-иновативният метод, който ползва при лекуване на затруднения при рак на пикочния мехур, е основаването на неестествен пикочен мехур от червата.
Рак на пикочния мехур
Ракът на пикочния мехур е най-често срещания рак на пикочните пътища и е на 7-мо място при мъжете и 17-то място при дамите по брой на страдащите от него пациенти. Честотата на болестта е 9 / 100 000 при мъжете, 2 / 100 000 при дамите. Съотношението варира според от рисковите фактори, на които са изложени индивидите без оглед на пола им. Въпреки че най-често се следи при възраст над 70 години, прагът на заболеваемост все още е паднал до детска възраст.
Рискови фактори
Рисковите фактори варират според от другите типове рак и персоналните характерности и привички на индивида. Пушенето, генетичните фамилни характерности и излагането на канцерогенни фактори са измежду значимите фактори, които разрешават на болестта да се развие.
Симптоми
Най-важните признаци са наблюдаване на кървене с урина, чувство за парене по време на уриниране и болежка в региона на пикочния мехур. Пациентите с един от тези признаци би трябвало да се съветват с доктор.
Лечение
Повърхностните ракови болести на пикочния мехур се откриват единствено в лигавицата на пикочния мехур. Туморната тъкан се взима посредством ТУР интервенции, осъществявани посредством достъпване до пикочните пътища. Ако при проучването на пробите се откри високорисков лекомислен рак на пикочния мехур, лекуването продължава с интравезикално приложение на медикаменти и се прави контролна цистоскопия на шпации от 3 месеца.
Ако ракът се популяризира по-дълбоко до мускула на пикочния мехур, се прави цялостната интервенция по отстраняването му, дружно със основаването на нов от вътрешности. Друга алтернатива е по действен път да се отклони пътя на урината и да се води отвън тялото към отвор (стома), завършваш с отходна торбичка. И в двата случая пациентът може да има потребност от радио или химиотерапия.
Изкуствен пикочен мехур (от червата)
При някои типове рак на пикочния мехур болестта може да се лекува единствено посредством отстраняването му. Ако ракът се популяризира надълбоко в мускулния пласт на пикочния мехур, в случай че има доста огромни тумори наоколо до мускулната тъкан, или при пациенти, които не реагират на TUR Tm хирургия и BCG лекуване, опцията за метастази е доста висока. В такива случаи, с цел да се избави живота на пациента, би трябвало да се извърши хирургична интервенция „ Радикална цистектомия ”, при която се отстраняват пикочния мехур, простатата, семенните везикули и лимфните тъкани към огромните вени.
Как ще уринират пациентите след отстраняването на пикочния мехур?
Има доста способи за това, само че най-често се употребява методът „ ILEAL CONDUIT “, при който двата пикочни пътя (уретри) се свързват към стома (отвор) на стомаха, като за връзка се употребяват 12-15 см. тънки вътрешности. Урината, идваща от уретрите, се събира в торбичка и пациентите би трябвало да я сменят един път на всеки 2-3 дни, когато тя се запълни.
Важна опция на този обичаен способ е „ ИЗКУСТВЕН ПИКОЧЕН МЕХУР ОТ ЧЕРВО ”, наименуван „ ОРТОТОПИЧЕН ПИКОЧЕН МЕХУР ”, който се ползва от 15 години в развитите страни. Хирурзите на болница Лив сполучливо извършват тази процедура през последните 12-13 години.
При тази интервенция се отделя чревна тъкан с дължина от 50 см, която се сгъва няколко пъти, за придобиване на формата на " сфера ", с цел да може по визия и функционалност да наподоби пикочния мехур. По този метод потенциалът и вътрешният й размер се уголемяват, с цел да бъде събрана урината. На единия завършек на тънката чревна тъкан под формата на сфера се връзват два уретера (пикочни тръбички), реализира се анастомоза, а на другия завършек на новия пикочен мехур се прави същото за външния пикочен уринарен тракт.
Честотата на инконтиненция на урината денем, след тази интервенция зависи от неналичието на увреждане на клапата за задържане на урината (сфинктера) по време на отстраняването на пикочния мехур и в случай че хирургът има огромен опит, този проблем няма да се появи.
Нормалният здрав човек има потенциал на пикочния мехур от към 400 ml. Пациентите, които са минали през интервенция на пикочния мехур (изкуствен пикочен мехур от черво), доближават този потенциал на пикочния мехур за към 4-6 месеца.
Живот на неестествен мехур
Няма такова разбиране като живот на изкуствения пикочен мехур. Докато пациентът е жив, той или тя няма да има проблеми с новосъздадения ортотопичен пикочен мехур. Първата интервенция, която направихме до момента в това отношение, беше преди 13 години и до през днешния ден към момента се срещаме с първия си пациент.
При цистоскопска (ендоскопска) образна диагностика на пациент 3 години след направената му интервенция се установи, че изкуствения пикочен мехур е с съдържимост 500 ml и е доста мъчно да се разграничи от пикочния мехур на здрав човек.
Камъни в бъбреците
Наличието на камъни в бъбреците може доста да наруши качеството на живот на индивида, затруднявайки го житейски с болежка и симптоматика от различен темперамент. В допълнение, един от най-важните опасности, които нелекуваните камъни в бъбреците могат да причинят, е зараза. Симптоми като висока температура, студени тръпки, трептене, могат да се появят при съществуване на зараза. Бъбречните инфекции могат да увредят бъбречната тъкан. Появата на зараза усложнява лекуването на камъните в бъбреците, които я предизвикват. Ето за какво е рационално да се вършат проектите за лекуване преди развиването на бъбречната зараза. Ако камъкът остане нелекуван в бъбреците или пикочните пътища за дълго време, друга рискова обстановка, която може да се зароди е бъбречна дисфункция. Всички тези медицински положения могат да доведат до загубата на бъбрек.
Когато пациентът не може да изхвърли камък, без значение от размера му, за интервала от 3-4 седмици или камъкът е прекомерно огромен (7-8 mm или повече) се възнамерява интервенционно лекуване.
Всички пациенти, интересуващите се от безплатните съвещания с проф. Тахир Карадениз на 24 април 2019г. в София, би трябвало да си запишат авансово час на телефоните на здравен информативен център Медикъл Караджъ: 0879 977 401 или 0879 977 402.
ВЪВ ВРЪЗКА С ИЗГОТВЕНИЯ ОТ ГЕРБ ЗАКОН ЗА ЦЕНЗУРА НА МЕДИИТЕ В ИНТЕРНЕТСПИРАМЕ ВЪЗМОЖНОСТТА ЗА ПИСАНЕ НА КОМЕНТАРИ БЕЗ АВТОР В САЙТА!
ЗА ДА КОМЕНТИРАТЕ СТАТИЯТА, МОЛЯ, РЕГИСТРИРАЙТЕ съдебна експертиза ЗА СЕКУНДИ ТУК - https://petel.bg/registration.html
--> --> --> -->
реклам
Източник: petel.bg
КОМЕНТАРИ