На 24 -25 септември в Полша се проведе 7-о Световно

...

Златният Валери за първи път с бронз

На 24 -25 септември в Полша се организира 7-о Световно състезание по карате Шинкиокушин за мъже и дами, което бе по категории.

Представители на България и носители на бронзови медали станаха шихан Валери Димитров в кат. 85 кг. и сенпай Иванка Попова в кат.+60кг.

В първия ден на шампионата Валери мина срещите до 1/4 финали, като доста атрактивно отстрани Takumi Kakazu от Япония с джодан хидза.

Във втория ден имаше извънредно сложни борби с млади и надъхани каратеки с които игра с продължения.

Добре разучили и следящи играта на Валери от години всички имаха характерна подготовка и метод към него.

Валери преодоля Vladimir Artyushin от Казахстан, само че след това се препъна в литовеца Juras Sokolovas, който стана и новият Световен първенец в категорията.

Иванка Попова направи сполучлив старт като победи японката Aimi Suzuki в първа среща, във втора преодоля представителката на домакините

Agata Winiarska, а във втория ден среща компликация и не съумя да победи литовката Brigita Gustaitytė, която също стана Световна шампионка в кат. + 60кг.
Източник: plovdiv-online.com