Турнир по футзал „Велико Търново“ U11 събира млади таланти на празника на града
На 22 март 2026 година, в границите на празника на Старата столица, ще се организира детски шампионат по футзал „ Велико Търново “ U11.
Събитието се провежда взаимно от Аматьорската футболна лига, Български футболен съюз и Община Велико Търново.
Надпреварата ще се състои в ДКС „ Васил Левски “ сред 10.00 и 17.00 часа и ще събере 8 тима от възрастова група до 11 години.
Основната цел на шампионата е да разпространява футзала измежду подрастващите, като в същото време даде опция на децата да се срещнат с разпоредбите, динамичността и полезностите на този бързоразвиващ се спорт.
Събитието се осъществя с поддръжката на Лактима ЕАД и заведения за хранене Bianco, които застават зад развиването на детско-юношеския спорт в България.
Очаква се шампионатът да предложи доста страсти, великодушие и ентусиазъм за бъдещите футболни гении.
Събитието се провежда взаимно от Аматьорската футболна лига, Български футболен съюз и Община Велико Търново.
Надпреварата ще се състои в ДКС „ Васил Левски “ сред 10.00 и 17.00 часа и ще събере 8 тима от възрастова група до 11 години.
Основната цел на шампионата е да разпространява футзала измежду подрастващите, като в същото време даде опция на децата да се срещнат с разпоредбите, динамичността и полезностите на този бързоразвиващ се спорт.
Събитието се осъществя с поддръжката на Лактима ЕАД и заведения за хранене Bianco, които застават зад развиването на детско-юношеския спорт в България.
Очаква се шампионатът да предложи доста страсти, великодушие и ентусиазъм за бъдещите футболни гении.
Източник: novinata.bg
КОМЕНТАРИ




