Симитли почита Ботев и загиналите за свободата на България
На 2 юни означаваме Деня на Ботев и на починалите за свободата и независимостта на България. Тази година се навършват 150 години от подвига на Ботев и неговата чета.
В Симитли датата ще бъде маркирана с обред по поднасяне на цветя и венци пред бюст - паметника на Христо Ботев в мемориалния парк от 11:30 часа. По традиция в цялата страна тъкмо в 12:00 часа ще бъдат пуснати сирените в памет на починалите герои.
Датата публично се отбелязва от 1901 година. Тогава на тържествата на връх Вола са участвали и Ботеви четници.
Във връзка с 150 годишнината, възпитаници от СУ " Св. Св. Кирил и Методий “ – град Симитли ще изнесат рецитал, с който ще изразят своята респект към всички герои, жертвали се за свободата на България.
В Симитли датата ще бъде маркирана с обред по поднасяне на цветя и венци пред бюст - паметника на Христо Ботев в мемориалния парк от 11:30 часа. По традиция в цялата страна тъкмо в 12:00 часа ще бъдат пуснати сирените в памет на починалите герои.
Датата публично се отбелязва от 1901 година. Тогава на тържествата на връх Вола са участвали и Ботеви четници.
Във връзка с 150 годишнината, възпитаници от СУ " Св. Св. Кирил и Методий “ – град Симитли ще изнесат рецитал, с който ще изразят своята респект към всички герои, жертвали се за свободата на България.
Източник: focus-news.net
КОМЕНТАРИ




