Да помним Ботев: Викторина събра младите ботевци на Оряхово и Остров
На 2 юни – Деня на Ботев и на починалите за свободата и независимостта на България, в годината, в която означаваме 150 години от героичната крах на Христо Ботев и неговата чета, в залата на СУ " Христо Ботев " – Оряхово се организира вълнуваща викторина " По стъпките на Ботев ". В надпреварата взеха присъединяване възпитаници от ОУ " Христо Ботев " – село Остров и СУ " Христо Ботев " – град Оряхово, които демонстрираха забележителни познания, бърза мисъл, екипен дух и почитание към делото на великия български стихотворец и бунтовник. Участниците минаха през разнообразни провокации в три кръга - бързи въпроси, различаване на творби от Христо Ботев и нареждане на пъзел. С доста възторг и почтено показване учениците потвърдиха, че паметта за националните герои продължава да живее в младите генерации. Председател на журито бе доктор Евгения Найденова, шеф на Исторически музей – Оряхово и членове - госпожа Надя Ставрева – шеф на ОУ " Никола Й. Вапцаров " и госпожа Виржиния Войкова – секретар на МКБППМН – Оряхово. В края на самодейността всички участници получиха награди, обезпечени от МКБППМН – Оряхово, като самопризнание за тяхната интензивност, познания и патриотичен дух. Събитието бе проведено от Община Оряхово и Исторически музей – Оряхово, което се трансформира в същински урок по история, памет и обич към България. Поклон пред подвига на Христо Ботев и всички, които отдадоха живота си за свободата на Родината!
Източник: zonanews.bg
КОМЕНТАРИ




