На 2 септември 2025 г., в открито съдебно заседание, Окръжен

...
На 2 септември 2025 г., в открито съдебно заседание, Окръжен
Коментари Харесай

Окръжен съд – Монтана потвърди взетата мярка за неотклонение „задържане под стража“ на 52-годишен мъж, заканил се с убийство на майка си

На 2 септември 2025 година, в намерено правосъдно съвещание, Окръжен съд – Монтана удостовери взетата мярка за неотклонение „ задържане под стража “ във връзка с 52-годишния Л. К. Р., обвинен за закана с ликвидиране на майка си.

Според документите по делото за времето от 22 юли 2025 година до 23 юли 2025 година, в с. Трайково, община Лом, при изискванията на продължавано закононарушение, 52-годишният Л. К. Р. се заканил с ликвидиране на майка си, като действието е осъществено в изискванията на домашно принуждение. Деянието е направил дни откакто е изтърпял наказване от 6 месеца „ отнемане от независимост “ за упражнена насила, съпроводена със опасност, още веднъж по отношение на майка си. На 25 юли 2025 година Районен съд – Лом е почел настояването на Районна прокуратура – Монтана, Териториално поделение – Лом, за взимане на най-тежката мярка за неотклонение „ задържане под стража “ по отношение на Л. К. Р., която е обжалвана пред Окръжен съд – Монтана, чийто тричленен въззивен състав я удостоверява на 31 юли 2025 година. На 27 август 2025 година, в намерено правосъдно съвещание, Районен съд – Лом е оставил без почитание молбата на обвинения Л. К. Р. за изменение на взетата по отношение на него мярка за неотклонение „ задържане под стража “ в по-лека и е определил двумесечен период, в който ново искане от негова страна е неприемливо. Определението на Районен съд – Лом е обжалвано с частна тъжба от отбраната на Л. К. Р.

В правосъдната зала отбраната му съобщи, че казусът се свежда до влошени междуличностни фамилни връзки и че обвиненият не е заплашвал никого.

След като се срещна със събраните по делото доказателства и изслуша прокурора, обвинения и неговата отбрана, тричленен въззивен състав на Окръжен съд – Монтана разгласи, че молбата е неоснователна и не следва да бъде почетена. Според магистратите не е настъпила смяна в събитията, при изискванията на които по отношение на обвинения е взета първичната мярка за неотклонение „ задържане под стража “ – налице е обосновано съмнение, че Л. К. Р. е причинител на действието, за което е притеглен като обвинен, както и че съществува действителна заплаха обвиненият да се укрие или да извърши друго закононарушение, заради преднамереност и поредност в действията на обвинения към неговата майка.

Определението на Окръжен съд – Монтана е дефинитивно и не предстои на обжалване или протестиране.
Източник: darik.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР