На 2 май 2022 година в град София се проведе

...
На 2 май 2022 година в град София се проведе
Коментари Харесай

Ученици от ПМГ „Св. Климент Охридски“ – Силистра на Световното по ИТ в САЩ

На 2 май 2022 година в град София се организира националния кръг на Международното ученическо съревнование „Microsoft Office Specialist World Championship 2022“, проведено от Стопанския факултет на Софийския университет „Св. Климент Охридски“.

В първи кръг се конкурираха 1500 възпитаници от цялата страна. Сред класираните 31 участници с оптимални 1000 точки са и деветимата ученици на ПМГ „Св. Климент Охридски“ – Николай Георгиев, Алекс Мораров и Константин Кирилов от 10.а клас; Михаил Илиев и Божидар Димитров от 11.а клас; Виктория Чолакова и Димитър Христов от 12.а; Иван Радев и Маринела Николова от 12.б клас. Седем от учениците се образоват отстрани „Математически“ и двама – отстрани „Софтуерни и хардуерни науки“.
Силистренските гимназисти за следващ път демонстрираха чудесно своите умения и на финалния кръг справедливо първенец на България стана Михаил Илиев от 11.a клас, който съумя да победи всички, като реализира 1000 точки за невиждано малко време. Освен него първи в категорията си са Николай Георгиев от 10.а клас и Божидар Димитров от 11.а клас, които също получиха оптимален брой точки. Благодарение на тези резултати, учениците ще вземат присъединяване на международните финали в Съединени американски щати, където ще се състезават с към 500 възпитаници от над 150 страни. Така възпитаниците на ПМГ „Св. Климент Охридски“ ще показват учебното заведение, града и страната ни в най-голямото международно ученическо ИТ съревнование, което тази година ще се организира в Анахайм, Калифорния, Съединени американски щати, от 24.07.2022 година до 27.07.2022 година
За този извънреден триумф голям принос има инж. Искра Николова, която приготвя учениците в групите за занимания по ползи, с поддръжката и съдействието на управлението на ПМГ в лицето на госпожа Анелия Невска, на кмета на Община Силистра – доктор Юлиян Найденов. Благодарение на общите старания от три години ПМГ „Св. Климент Охридски“ е и Сертификационен център към Стопанския факултет на Софийския университет. Като сътрудник факултетът е спомогнал за узаконяването на над 300 силистренски възпитаници, за което забележителен принос има координаторът за България на всички начинания и планове, свързани с Microsoft доцент доктор Николай Нетов.
Източник: novinata.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР