Търговище отбелязва 187 години от рождението на Васил Левски с тържествена церемония
На 18 юли Търговище ще означи 187 години от рождението на великия български бунтовник Васил Левски с тържествена гала. Събитието ще стартира в 9:30 ч. пред барелефа на Апостола на свободата, ситуиран в центъра на града. По време на церемонията ще бъдат положени венци и цветя в негова чест.
Кратка стратегия ще бъде изнесена от Духов оркестър „ Васил Абрашев “, който е част от Община Търговище. Тази стратегия ще предшества формалната част на събитието и ще сътвори подобаваща атмосфера за почитането на великия български воин.
Кметът на Търговище доктор Дарин Димитров насочва зов към ръководителите на държавни и публични, просветителни и културни институции в общината, както и към всички поданици на града, да се причислят към отбелязването на тази значима годишнина. Той приканва всички да поднесат цветя и да почетат живота и делото на Васил Левски, като се съберат дружно в този ден наизуст и почитание.
Непокорният държател: Управлението на Владимир-Расате е в кръв и религия




