На 18 септември президентът Радев ще участва в годишния форум

...
На 18 септември президентът Радев ще участва в годишния форум
Коментари Харесай

Радев заминава за САЩ за сесията на ООН

На 18 септември президентът Радев ще взе участие в годишния конгрес "Отдаване на респект към героите на международната акция против екстремизма и нетолерантността " и ще направи изявление. Държавният глава ще беседва и с еврейски организации от Съединени американски щати, оповестиха от президентството.

На 19 септември българският президент ще взе участие в тържественото разкриване на Общия спор на 72-ата сесия на Общото заседание на Организация на обединените нации, след което ще има двустранни срещи със свои сътрудници.

На 20 септември президентът Румен Радев ще направи изявление пред Общото заседание на Организация на обединените нации (около 19.00 часа българско време).

Българският президент ще взе участие в Глобален бизнес конгрес на Майкъл Блумбърг и ще има среща с президента на Световната банка Джим Йон Ким и с други свои сътрудници.
По-късно денем Румен Радев ще взе участие в конференция, отдадена на предотвратяването на потреблението на интернет за терористични цели.

На 21 септември президентът ще има работна среща с представители на американски компании, проведена от Бизнес съвета за интернационално съгласие, и ще ги запознае с опциите за вложения в България.

На 22 септември президентът Радев ще се срещне с генералния секретар на Организация на обединените нации Антониу Гутериш. По-късно президентът ще посети българската черква в Ню Йорк и ще се срещне в постройката на Генералното консулство на Република България в Ню Йорк с представители на българската общественост.

На 23 и 24 септември президентът ще посети Чикаго и ще се срещне с представители на българската общественост. Румен Радев ще беседва и с младите български експерти, работещи във финансовото Сити на града, и ще посети едно от българските учебни заведения в Чикаго - "Джон Атанасов ".

В делегацията, ръководена от българския държавен глава, е и заместител министър-председателят по правосъдната промяна и министър на външните работи Екатерина Захариева, се показва в известието.

За какво ще приказват в Организация на обединените нации

Дискусиите на делегациите на сесията на Организация на обединените нации тази година са "С фокус към хората: блян към мир и заслужен живот за всички на устойчива планета ", прецизираха от Министерство на външните работи.

Акцент се слага върху укрепването и поддържането на мира, реализирането на задачите на устойчивото развиване и оправянето с климатичните промени, зачитането на правата на индивида и главните свободи, както и с въпросите, свързани с мигрантския и бежанския поток.

Екатерина Захариева ще има над 10 двустранни срещи със свои сътрудници от района на Азия, Близкия Изток и Северна Африка, Латинска Америка и Европа.
Източник: dir.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР