На 17-ти май на стадион Юрий Гагарин“ в град Гулянци

...

110 смели мъже участваха във Втория турнир по пожароприложен спорт за купа „Кайлъка“ в град Гулянци

На 17-ти май на стадион „ Юрий Гагарин “ в град Гулянци 11 тима взеха присъединяване в спортната конкуренция. Енергия, експедитивност и професионализъм те демонстрираха в дисциплините по правилник „ Пожарна щафета 4 Х 100 метра с трудности “ и „ Бойно разрастване на мотопомпа “.

На формалното закриване от 16:00 часа участва шефът на Главна дирекция „ Пожарна сигурност и отбрана на популацията “ основен комисар Александър Джартов.

„ Поздравявам за положителната организация на шампионата. Всичко е доста подредено и бързо. Поздравявам участниците за ентусиазма. Резултатите ви са все по-добри. Пожелавам професионални триумфи и здраве. Успех на републиканския шампионат “.
При „ Пожарна щафета 4 Х 100 метра с трудности “ най-бързи бяха участниците от тима на факултет „ ПБЗН „ при Академия на Министерство на вътрешните работи с 61.01 секунди, следвани от РДПБЗН – Враца – 62.54 секунди и на трето място се класираха плевенчани с 63.06.
В дисциплината „ Бойно разрастване на мотопомпа “ с време 27.43 секунди най-бърз бе отборът на Стара Загора. На второ място се класираха ПБЗН – Враца с 27.77 секунди. Третото място бе завоювано от ПБЗН – Кърджали с 28.77 секунди.
При съставяне на комплексното класиране първи станаха тимът на РДПБЗН – Враца с 40 точки. Втори – РДПБЗН – Стара Загора с резултат 39 точки. Трети стана РДПБЗН – Плевен с 32 точки.

След привършване на надпреварите тимовете на РДПБЗН – Стара Загора и РДПБЗН – Враца извършиха още по два опита в дисциплината „ Бойно разрастване на мотопомпа “ за купата на шефа на РДПБЗН - Плевен. Отличиха се участниците от Стара Загора с 26.58 секунди и завоюваха купата.
Победителите получиха грамоти, купи и медали, връчени от шефът на Главна дирекция „ Пожарна сигурност и отбрана на популацията “ основен комисар Александър Джартов, шефът на РДПБЗН – Плевен комисар Станислав Атанасов и шефът на РДПБЗН – Враца комисар Кирил Василев.
Г-н Емил Маринов – изрече специфична признателност на Илийчо Василев – ръководител на Клуб „ Пожароприложен спорт “ – Плевен за реализирани високи резултати през миналата 2023 година.

На закриването на надпреварата уредникът комисар Станислав Атанасов поздрави участниците за достойното показване. Той пожела здраве, спортни и професионални триумфи.
Източник: darik.bg