На 14 октомври 2017 година от 17:00 часа се проведе

...

Дунав надделя над Черноморец в първия си официален мач от Шампионата на Висшата лига

На 14 октомври 2017 година от 17:00 часа се организира първият формален мач на волейболния Дунав (Русе) против ВК Черноморец 2008 (Бяла).

Домакинството на русенския тим се игра в Булстрад Арена, където означи първа публична победа за сезон 2017/2018.

Русенци преобладаваха на „ Черноморец Бяла 2008 “ през целия мач. Крайният резултат беше 3:0 гейма (25:18, 25:18, 25:17). От „ Дунав “ присъединяване взеха съвсем всички играчи от състава.

Това е четвърта победа на „ Дунав “ над тим от Висша лига. Русенци към този момент надиграха „ Строител “ (3:1), „ Виктория Волей “ (3:0) и „ ДЕЯ Спорт “ (3:1), по време на другарски шампионат в Пловдив.

На 21.10.2017 година „ Дунав “ гостува на „ Попово 09 “, където упованията са за поредна победа.
Следващият домашен мач на русенци против „ Виктория Волей “, ще се организира на 04.11.2017г. от 17:00 часа в Булстрад Арена.