В София откриват фотоизложбата „Вече съм вкъщи“
На 11 май от 17:30 часа в градинката „ Кристал “ ще бъде открита фотоизложбата „ Вече съм у дома “ – самодейност, ориентирана към поощряване на виновното осиновяване на кучета от общинските приюти в София.
Изложбата показва 24 портрета и 12 действителни истории на осиновени кучета и техните стопани. Чрез фотографиите и персоналните разкази самодейността слага акцент върху осиновяването като дълготраен ангажимент и опция за пълностоен живот както за животните, по този начин и за хората, които ги одобряват в домовете си.
Проектът се осъществя от дирекция „ Спорт и юношески действия “ на Столична община, Оперативна програма „ Екоравновесие “, съдружие „ Бандата на 1500-те “ и фотографския план „ Етюд-и-те на София “, а създател на фотографиите е Иван Шишиев.
„ Вече съм у дома “ е част от акцията „ БезДОМен или ДОМашен? Ключът е в теб! “, която предизвиква виновното отношение към животните, осиновяването и грижата за безстопанствените кучета.
Сред героите в изложбата са: Тами, Берен, Боби, Джек, Амбър, Пипа, Жаки, Съли, Лешник, Бишкота, Кайра и Данте – кучета, минали през общинските приюти, които през днешния ден към този момент имат собствен дом.
По време на откриването посетителите ще могат да се срещнат и с треньорите от АА Training, които ще дават на практика препоръки за образование и грижа за домашните любимци. Предвидени са и игри с награди.
Изложбата показва 24 портрета и 12 действителни истории на осиновени кучета и техните стопани. Чрез фотографиите и персоналните разкази самодейността слага акцент върху осиновяването като дълготраен ангажимент и опция за пълностоен живот както за животните, по този начин и за хората, които ги одобряват в домовете си.
Проектът се осъществя от дирекция „ Спорт и юношески действия “ на Столична община, Оперативна програма „ Екоравновесие “, съдружие „ Бандата на 1500-те “ и фотографския план „ Етюд-и-те на София “, а създател на фотографиите е Иван Шишиев.
„ Вече съм у дома “ е част от акцията „ БезДОМен или ДОМашен? Ключът е в теб! “, която предизвиква виновното отношение към животните, осиновяването и грижата за безстопанствените кучета.
Сред героите в изложбата са: Тами, Берен, Боби, Джек, Амбър, Пипа, Жаки, Съли, Лешник, Бишкота, Кайра и Данте – кучета, минали през общинските приюти, които през днешния ден към този момент имат собствен дом.
По време на откриването посетителите ще могат да се срещнат и с треньорите от АА Training, които ще дават на практика препоръки за образование и грижа за домашните любимци. Предвидени са и игри с награди.
Източник: novinata.bg
КОМЕНТАРИ




