Н. Пр. Арун Саху, депутат от Република Индия в България,

...
Н. Пр. Арун Саху, депутат от Република Индия в България,
Коментари Харесай

​Посланикът на Индия посети Варненския свободен университет

Н. Пр. Арун Саху, народен представител от Република Индия в България, посети Варненския свободен университет „ Черноризец Храбър “.

Той бе посрещнат от ректора проф. доктор Петър Христов, вицепрезидент на университета Яни Янев и зам.-ректора доцент доктор Елеонора Танкова.

По време на визитата изпращакът преглежда университетския кампус и се среща с образователната база и дава опция за образование и развиване на студентите. Дипломатът е съпроводен от Пламен Парушев – член на Браншовото настоятелство към професионално ръководство „ Икономика “ във ВСУ „ Черноризец Храбър “.

В рамките на срещата бяха разисквани опциите за съдействие сред Варненския свободен университет и индийските университети и страната, както и вероятностите за партньорства в областта на високите технологии и точните науки.

Посланикът показва главните акценти от просветителната система в Индия и акцентира, че през последните години се следи засилен интерес на индийските студенти към образованието в страните от ниския съюз. Той предлага, че България е желана дестинация за висше обучение, защото предлага удобна среда, близка просвета и топло, приятелско отношение към задграничните студенти.

Н. Пр. Арун Саху показа още, че Индия е измежду водещите страни в региона на високите технологии и че 16 от изпълнителните шефове на най-големите високотехнологични компании в света са индийци.

Ректорът проф. доктор Петър Христов показва подготвеност за задълбочаване на университетските връзки с индийски партньорски университети и развиване на устойчиви начинания за съдействие. Вицепрезидентът Яни Янев добавя, че във Варненския свободен университет към този момент се образоват над 400 задгранични студенти, които учат и живеят в другарската среда на университета, и акцентира, че тази аудиенция е значима стъпка към построяването на ново, дълготрайно партньорство.

В навечерието на 35-годишнината на университета „ Н. Пр. Арун Саху бе почетен със златен плакет на Варненския свободен университет. Той ще бъде поканен да бъде посетител на тържествата във връзка празника, които ще се проведат през май 2026 година

Н. Пр. Арун Саху е посланик от кариерата и член на индийската външна работа от 1996 година Преди назначението си като народен представител на Индия в България при започване на 2025 година, той заемал редица висши дипломатически и административни позиции, в това число висш комисар на Индия в Тринидад и Тобаго и заместник-върховен комисар на Индия в Канада.
Източник: novinata.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР