МВР разпространи 10 минутен клип със заглавие Граница, в който

...
МВР разпространи 10 минутен клип със заглавие Граница, в който
Коментари Харесай

Видео: Филмът на МВР "Граница"

МВР популяризира 10 минутен клип със заглавие " Граница ", в който се показва статистика за миналите и арестувани жители, пробвали се да влязат нелегално в страната, споделя се за разнообразни сполучливи акции против каналджии, както и някои от случаите, на които са били очевидци граничните служители на реда.

7392 опита за прекосяване на границата през 2017 година са записали от Министерство на вътрешните работи. В проценти това значи над 80 % по-малко от 2016 година. Тогава е имало над 40 хиляди опита, а през 2015 година - над 95 хиляди.

Анализът на Министерство на вътрешните работи, представен в клипа за аргументите за понижаване на мигрантския поток, демонстрира, че построяването на инженерното възпрепятствощото оборудване или така наречен ограда е помогнало за по-малкото опити за прекосяване.

В клипа има фотоси от термовизионни камери, както и фрагменти снимани с дрон на оградата.

Министерство на вътрешните работи разпострани клипът ден преди граничните служители на реда да излязат на митинг точно на професионалния си празник.

Преди време и депутатът от Българска социалистическа партия Елена Йончева показа собствен филм със същото име " Граница ", в което се демонстрират фрагменти, снимани неразбираемо по кое време, на хора, които съумяват да прескочат оградата.

Всичко, което би трябвало да знаете за: Видео (364)
Източник: dnevnik.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР