Четири сигнала срещу Калушев, включително за блудство с непълнолетни и порнография
Министерство на вътрешните работи е получило четири сигнала против Неправителствени организации, основано от Ивайло Калушев. В някои от тях се приказва за блудствени дейности с малолетни и малолетни. Това откри инспекцията на вътрешното министерство, съобщи БГНЕС.
В сигналите са разказани разпити на очевидци, на близки и родители на малолетни деца, където излиза наяве, че има корист, в това число и полово с малолетните.
Първият сигнал е за отправена опасност и разпра в региона на хижа „ Петрохан “. Той е подаден на 2 февруари 2022 година в районно управление (на МВР) Берковица, т.е. броени дни след основаването на сдружението.
Вторият сигнал е за нарушавания при сключването на рамковото съглашение сред Министерство на околната среда и водите и „ Националната организация за надзор на предпазените територии “. СГП е образувала кореспонденция по него.
Третият сигнал е на бабата и дядото на 8-годишното момче. Той е тестван от ГДНП, районно управление (на МВР) – Годеч и 06 районно управление (на МВР) – Столична дирекция на вътрешните работи. В сигнала се споделя, че майката на детето е отписала техният внук от учебно заведение и го е дала в ръцете на рейнджъри, които са прелестни хора и ще го учат на „ потребни неща “. През идващите осем месеца бабата и дядото виждат внука си два пъти и виждат забележима смяна в неговото държание.
Те подават втори сигнал откакто детето е пътувало до Непал и Тибет с рейнджърите. В него декларират, че им е бил оказван напън да отдръпват първия си сигнал. Следват инспекции. На 19 юни 2024 година в хижа „ Петрохан “ са открити малолетни на 14 година и на 13 година Не са открити нарушавания на закона. По това време 8-годишното дете не е било в хижата. Бабата и дядото отдръпват сигнала си на 13 юни 2024 година
В неизвестен сигнал от февруари 2022 година се споделя, че Калушев е ръководел будистка религиозна група, която реализира блудствени дейности с малолетни и малолетни, основава нецензурен материали и има противозаконни оръжия, укривани в тайници.
Проверката е предоставена със заповед на министъра на вътрешните работи Даниел Митов от 5 февруари 2026 година. Тя е осъществена от Дирекция „ Инспекторат “, която е подготвила отчета за сигналите свързани със съдружие „ Национална организация за надзор на предпазените територии “ и работата на чиновници от структури на Министерство на вътрешните работи по тях.
От инспекцията излиза наяве, че сдружението е с представляващ Ивайло Иванов. Членове на УС са Ивайло Иванов, Ивайло Калушев и Николай Златков. Освен тези лица, учредители на сдружението са проф. Николай Майсторов, проф. Стиляна Димитрова, Дечо Василев и Пламен Статев.
„ В обществените регистри не се съдържат данни за членовете на сдружението. Не са открити и сключвани от НАКЗТ трудови или цивилен контракти с физически лица. В тази връзка комисията приема, че за задачите на актуалната инспекция свързани с неправителствената организация лица следва да се смятат учредители на Сдружението “, се споделя в отчета.
FaceBookTwitterPinterest




