МСприе Решение за приемане на актуализиран Национален план за противодействие

...
МСприе Решение за приемане на актуализиран Национален план за противодействие
Коментари Харесай

ЩЕДРОСТ ОТ МС: Ще има компенсации за деца неприети в държавни или общински детски градини

МСприе Решение за приемане на обновен Национален проект за противопоставяне на тероризма. Планът е направен в отговор на устойчивото повишаване на равнищата на терористична опасност в международен мащаб в осъществяване на условията на член 6, алинея 3 от Закона за противопоставяне на тероризма и член 5 от Закона за ръководство и действие на системата за отбрана на националната сигурност.

При правенето му са взети поради промените и допълненията на Наказателния кодекс и на Закона за противопоставяне на тероризма

Основни цели на проекта са обезпечаване на непрекъсната и съответна отбрана на жителите, територията и националните ползи на Република България против терористични заплахи; съгласуване на дейностите на способените държавни органи и предварителна защита посредством определяне и премахване на факторите, способстващи осъществяването на тероризъм.

Планът основава организация за обявяване, информиране, реагиране и ръководство на силите и средствата за попречване и обезвреждане на терористични закани, и за преодоляване на обстановката и очистване на следствията при сбъднат терористичен акт.

Министерският съвет утвърди 1 186 674 евро за обезщетения на фамилиите, чиито деца не са признати в държавни или общински детски градини.

Средствата се дават за 2028 деца от четири общини – Столична, Пловдив, Варна и Родопи.

С днешното решение се изплащат финансовите обезщетения за интервала от 1 ноември до 31 декември 2025 година и ще бъдат преведени по бюджетите на общините.

По тази мярка се компенсират фамилии с деца от 3-годишна възраст до постъпването им в първи клас, които не са признати в държавна или общинска детска градина или учебно заведение заради липса тук-там.

 

Източник: Министерски съвет

Още вести четете в: България За още настоящи вести: Последвайте ни в Гугъл News
Източник: safenews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР